Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 października 2020, 12:05

autor: AlexB

Twórca Siedem powraca ze zwiastunem filmu nakręconego dla Netflix

W sieci pojawił się pierwszy teaser Mank, czyli nowego filmu Davida Finchera – twórcy między innymi Siedem oraz Podziemnego kręgu. Produkcja z Garym Oldmanem w roli głównej zadebiutuje na platformie Netflix 4 grudnia.

Sześć lat – tyle minęło od premiery Zaginionej dziewczyny, czyli ostatniego filmu w reżyserii Davida Finchera. Choć przez ten czas twórca takich uznanych przez widzów i krytyków pozycji, jak Siedem, Podziemny krąg, The Social Network czy Zodiak, zdecydowanie nie próżnował (był on zaangażowany w produkcję chociażby Mindhuntera czy Miłości, śmierci i robotów), to fani jego talentu z pewnością nie mogą się już doczekać kolejnego pełnometrażowego dzieła. Będzie to Mank z Garym Oldmanem w roli głównej. Zadebiutuje on na platformie Netflix 4 grudnia tego roku (a nieco wcześniej, bo w listopadzie, pojawi się w wybranych kinach). Poniżej możecie obejrzeć pierwszy teaser tego tytułu.

Mank opowie historię Hermana J. Mankiewicza. Jest to postać, którą miłośnicy kina, zwłaszcza klasycznego, powinni kojarzyć. To właśnie on wraz z Orsonem Wellsem napisał scenariusz do kultowego Obywatela Kane'a, za który w 1942 roku otrzymał Oscara. O trudnościach w pracach nad tym filmem opowie najnowsza produkcja w reżyserii Davida Finchera.

Warto zaznaczyć, że Mank to projekt dość osobisty dla Davida Finchera. Scenariusz do tego filmu napisał bowiem Jack Fincher, jego ojciec. Zmarł on na raka w 2003 roku.

Twórca Siedem powraca ze zwiastunem filmu nakręconego dla Netflix - ilustracja #1
W Manku zobaczymy między innymi Amandę Seyfried.

Prócz Oldmana w Manku zobaczymy między innymi Amandę Seyfried, Lily Collins, Charlesa Dance'a, Toma Burke'a, Toma Pelphreya, Tuppence'a Middletona, Sama Troughtona i Ferdinanda Kinglseya. Muzykę do produkcji stworzył duet Trent Reznor i Atticus Ross, który przygotował chociażby oscarową ścieżkę dźwiękową do The Social Network. Na papierze wszystko to prezentuje się zatem całkiem imponująco i miejmy nadzieję, że otrzymamy naprawdę wybitne kino.

  1. Mank na platformie Netflix