Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2023, 15:37

autor: Maciej Gaffke

The Expanse: A Telltale Series w końcu ląduje na Steam, to dobrze oceniona produkcja sci-fi od mistrzów gatunku [Aktualizacja]

Dziś na Steamie zadebiutuje The Expanse: A Telltale Series, czyli dobrze przyjęty tytuł od twórców growej serii The Walking Dead i The Wolf Among Us. Gracze będą mogli od razu bawić się we wszystkich epizodach.

Źródło fot. Telltale Games
i

The Expanse: A Telltale Series można już kupić na Steamie. Pełna wersja kosztuje 114,99 zł, a dodatkowy szósty epizod 27,50 zł.

Po kilku miesiącach od premiery gra The Expanse: A Telltale Series zagości wreszcie na platformie firmy Valve. Zainteresowani będą mogli zakupić ten tytuł oraz szósty, bonusowy rozdział od około godziny 14:00 – wtedy poznamy także kwotę, jaką trzeba będzie uiścić za obie pozycje.

 1. The Expanse od Telltale Games ukazało się na rynku w lipcu tego roku w formie epizodycznej (na PC tylko w Epic Games Store). Produkcja została podzielona na pięć rozdziałów: Archer's Paradox, Hunting Grounds, First Ones, Impossible Objects oraz Europa's Folly.
 2. Dzisiaj na Steamie zadebiutują wszystkie wydane odcinki. Zaznaczmy, że w EGS ukazywały się one w dwutygodniowych odstępach czasu. Ostatni, szósty bonusowy epizod zatytułowany Archangel trafił do sprzedaży 3 listopada w cenie 29 zł. Na Steamie również będzie można go nabyć (osobno).
 3. Gra nie posiada polskiej wersji językowej.

The Expanse: A Telltale Series zadebiutowało pod koniec lipca na konsolach Xbox, PlayStation oraz w Epic Games Store – cena tytułu u konkurenta Steama wynosi 104 zł, więc możemy spodziewać się, że podobnie będzie na platformie Valve (być może obowiązywać będzie premierowa obniżka).

Recenzje gry są solidne. W serwisie Metacritic ma ona średnią ocen od krytyków na poziomie 76/100 (na podstawie 24 recenzji dla wersji PC), a w OpenCritic 75/100. Wśród minusów niektórzy recenzenci wymieniają m.in. monotonny gameplay. Z kolei na plus zaliczają dobrze wykreowanych bohaterów i historię.

Warto wspomnieć, że The Expanse: A Telltale Series bazuje na serialu telewizyjnym. W grze wcielamy się w Caminę Drummer, która pojawiła się w kilku sezonach tego widowiska.

Telltale Games to twórcy świetnie przyjętej serii The Walking Dead oraz The Wolf Among Us, który za jakiś czas otrzyma drugą część.

 1. The Expanse: A Telltale Series – karta gry na Steamie
 2. Oficjalna strona gry

The Expanse: A Telltale Series – minimalne wymagania sprzętowe na PC

 1. System operacyjny: Windows 10 64-bit
 2. Procesor: AMD Phenom II X4 965 3.40 GHz / Intel Core i5-2300 2.80 GHz
 3. Pamięć RAM: 6 GB
 4. Karta graficzna: AMD Radeon HD 7790 2 GB / Nvidia GeForce GTX 750 Ti 2 GB
 5. DirectX: 11
 6. Miejsce na dysku: 18 GB

The Expanse: A Telltale Series – zalecane wymagania sprzętowe na PC

 1. System operacyjny: Windows 10 64-bit
 2. Procesor: AMD FX-8350 4.00 GHz / Intel Core i5-3470 3.20 GHz
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Karta graficzna: AMD Radeon RX 590 8 GB / Nvidia GeForce GTX 1060 6 GB
 5. DirectX: 11
 6. Miejsce na dysku: 20 GB

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

Kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionym dla pojedynczego gracza. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka. W GRY-Online.pl zajmuje się głównie newsowaniem.

więcej

gry Telltale Games premiera (gry) The Expanse (marka) PC