Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2022, 10:50

Zbyt wielka presja i oczekiwania; byli deweloperzy z Bethesdy o pracach nad TES6

Jeden z byłych pracowników Bethesdy wypowiedział się na temat produkcji The Elder Scrolls 6. Deweloper stwierdził, że nie chciałby być na miejscu osób zajmujących się tworzeniem gry.

W SKRÓCIE:
  • Byli pracownicy Bethesdy podzielili się swoim zdaniem na temat prac nad The Elder Scrolls 6.
  • Według deweloperów, nad zespołem odpowiedzialnym za grę musi ciążyć olbrzymia presja.
  • Przyznali przy tym, że sami nie chcieliby być na ich miejscu.

Bethesda już od paru lat pracuje nad The Elder Scrolls 6. Oczywiście mowa tu o kolejnej odsłonie kultowej serii, której poprzednia część stała się jedną z najpopularniejszych gier ostatnich lat.

Bez wątpienia twórcy odczuwają więc ciężar wielkich oczekiwań graczy, którzy wymagają dostarczenia jeszcze lepszej produkcji. Na ten temat wypowiedzieli się byli pracownicy studia.

Wysoko zawieszona poprzeczka

Bruce Nesmith aktualnie zajmuje się pisaniem książek science fiction oraz fantasy. Do niedawna pełnił jednak prominentną rolę w Bethesda Game Studios. W szczytowym momencie Nesmith zajął stanowisko głównego projektanta Skyrima.

W wywiadzie dla serwisu TimeExtension zdradził, że nad zespołem ciążyła wtedy spora presja. W końcu musieli sprostać porównaniom do świetnie przyjętego Obliviona.

Za każdym razem, gdy stworzysz grę, a następnie produkujesz sequel, jesteś oceniany względem poprzedniej produkcji. Wszyscy oczekują, że ją przebijesz i jeśli tego nie zrobisz, to uznaje się to za porażkę, nawet jeśli sama gra okaże się finansowym i krytycznym sukcesem. Kiedy więc zaczynaliśmy tworzenie Skyrima, ciążyła na nas niesamowita presja, ponieważ wiązały się z nim wielkie oczekiwania.

Według drugiego z byłych pracowników, czyli Nate’a Purkeypile’a (Senior World Artist w trakcie prac nad Skyrimem) obawy te są jednak niczym w porównaniu do tego, co muszą przeżywać pracownicy Bethesdy odpowiadający za The Elder Scrolls 6.

Sukces Skyrima był jednym z powodów, dla których zdecydowałem się pójść na swoje. Niektórzy mówią, że na pewno chciałbym pracować nad The Elder Scrolls 6, ale dla mnie to naprawdę cholernie wysoko zawieszona poprzeczka. Wolę zajmować się swoimi rzeczami.

Wypowiedzi obu twórców dają nam dość ciekawy wgląd w całą sytuację. Mowa przecież nie o pierwszych lepszych żółtodziobach, lecz weteranach, którzy w branży spędzili długie lata i przyłożyli ręce do wielu kultowych tytułów.

Mimo to, przyznają, że presja związana z wydaniem The Elder Scrolls 6 byłaby dla nich bardzo mocno odczuwalna. Łatwo więc się domyślić, jak musi się czuć zespół, który aktualnie pracuje nad grą.

Pozostaje nam jedynie mieć nadzieję, że uda im się sprostać wielkim oczekiwaniom i ostatecznie będą mogli być dumni ze swojego dzieła.

  1. The Elder Scrolls – oficjalna strona serii

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej