Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2013, 11:27

autor: Draug

The Dark Eye: Demonicon – ogłoszono nową datę premiery gry

Firma Kalypso Media, wydawca The Dark Eye: Demonicon, po długim okresie ciszy ogłosiła nowe terminy premiery tej gry cRPG akcji opartej na systemie The Dark Eye. Wersja pecetowa ukaże się pod koniec października, podczas gdy edycje konsolowe wyjdą dopiero w przyszłym roku.

W temacie gry The Dark Eye: Demonicon, cRPG akcji osadzonego w świecie znanym wcześniej z serii Drakensang, od jakiegoś czasu panowała cisza, a ostatnie doniesienia zapowiadały premierę produkcji na początek bieżącego rok. Na szczęście jej wydawca, Kalypso Media, w końcu przerwał milczenie, ogłaszając, że w wersji pecetowej tytuł ukaże się pod koniec października, podczas gdy edycje na Xboksa 360 i PlayStation 3 wyjdą w przyszłym roku.

Czy październik rzeczywiście będzie ostateczną datą premiery gry Demonicon? - The Dark Eye: Demonicon – ogłoszono nową datę premiery gry - wiadomość - 2013-07-25
Czy październik rzeczywiście będzie ostateczną datą premiery gry Demonicon?
DEMONICON: THE DARK EYE W SKRÓCIE:
  • Brutalna gra cRPG akcji osadzona w świecie The Dark Eye, znanym z serii Drakensang.
  • Zaoferuje dojrzałą fabułę, obfitującą w decyzje, którymi zmienimy obraz całego otaczającego nas świata.
  • Wersja na PC ukaże się w październiku, podczas gdy posiadacze Xboksów 360 i PlayStation 3 poczekają do przyszłego roku.

Jeżeli ktoś odczuwał niepokój o losy The Dark Eye: Demonicon, z pewnością nie było to całkiem bezzasadne. Po raz pierwszy o tytule tym usłyszeliśmy blisko pięć lat temu, lecz w rychłym wypuszczeniu produkcji przeszkodził choćby upadek firmy The Games Company, jej ówczesnego wydawcy. I chociaż prawa do marki nabyło Kalypso Media, powołując nawet zupełnie nowy zespół, Noumena Studios, skoncentrowany w całości na Demonicon, premiera gry wciąż była odkładana.

Po raz ostatni mogliśmy ją zobaczyć na targach E3 w 2012 roku, a jej premierę zapowiadano wówczas na początek kolejnego (bieżącego) roku. Od tamtego czasu zobaczyliśmy jeszcze garść świeżych obrazków (w kwietniu), ale w temacie daty premiery panowała cisza – aż do tego momentu. Jednak biorąc pod uwagę dotychczasowe przesunięcia, bezpieczniej będzie założyć, że wspomniany październik może jeszcze nie być ostatecznym i nieodwołalnym terminem wydania produkcji.