Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 stycznia 2023, 11:41

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

The Batman 2 nie powtórzy błędu poprzednich sequeli filmów o Mrocznym Rycerzu

Matt Reeves, reżyser Batmana z 2022 roku, świadom jest błędu, jaki popełnili jego poprzednicy przy sequelach przygód zamaskowanego mściciela i nie chce go powielić.

Źródło fot. The Batman, Matt Reeves, DC Entertainment, 2022
i

Mimo chaosu, jaki ostatnimi czasy panuje w kinowym uniwersum DC, projekt sequela zeszłorocznego Batmana zdaje się być niezagrożony. Potwierdził (chociaż nie wprost) to sam reżyser oryginału, Matt Reeves, który w jednym z ostatnich wywiadów zdradził, że intensywnie pracuje nad kontynuacją przygód mściciela z Gotham.

Co więcej, podczas rozmowy dla portalu Collider twórca Projekt: Monster czy Ewolucji planety małp opowiedział o swoim pomyśle na The Batman 2. Reżyser wyznał, że nie zamierza iść drogą poprzedników, którzy w sequelach zbyt wielką uwagę poświęcili przeciwnikom Batmana, przyćmiewając w ten sposób postać zamaskowanego bohatera. Mowa tutaj m.in. o Pingwinie Danny'ego DeVito, Jokerze Heatha Ledgera czy Bane’ie Toma Hardy'ego. Dla Reevesa najważniejszą postacią wciąż jest Bruce Wayne.

Dla mnie rzeczą, którą naprawdę czuję, jest również to, że Rob [Pattinson – przyp. red.] jest tak wyjątkowy w tej roli. Moim celem zawsze było tworzenie takich historii z punktu widzenia bohatera, które pozwalają mu być zawsze emocjonalnym centrum opowieści. Ponieważ często zdarza się, że po zrobieniu pierwszej historii, nagle pojawiają się inne postacie z galerii łotrów i przejmują kontrolę, a Batman schodzi na dalszy plan pod względem charakteru lub emocji – powiedział.

Na ten moment nie są znane żadne szczegóły dotyczące fabuły sequela. Pozostają nam jedynie spekulacje, kto tym razem stanie naprzeciw Mrocznego Rycerza. Czy będzie to Joker, którego przez moment mogliśmy zobaczyć w końcówce The Batman? Jest taka ewentualność. Możliwe też, że Reeves postanowi pójść w nieco innym kierunku i zaprezentować nam mniej ikonicznego łotra.

Na koniec przypomnijmy, że widowisko The Batman możecie obejrzeć na platformie HBO Max.

HBO Max kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej