Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 stycznia 2023, 13:10

autor: Aleksandra Wosz

Co z The Batman 2? Matt Reeves tajemniczo o postępie prac

Fuzja Warner Bros. z Discovery wiązała się z wprowadzeniem ogromu zmian w kinowym świecie DC. Niepewna jest przyszłość wielu produkcji, ale Batman Matta Reevesa najwyraźniej ma się dobrze.

Źródło fot. Batman; Matt Reeves; Warner Bros.; 2022
i

Fuzja Warner Bros. Discovery ogromnie wpłynęła na przyszłość uniwersum DC. Zrezygnowano z wielu tytułów, aby ujednolicić kreowany świat. W październiku James Gunn oraz Peter Safran, nowi szefowie DC Studios, podjęli kolejne radykalne decyzje. Wynikiem ich prac jest rezygnacja z trzeciego filmu o Wonder Woman, a także z Henry’ego Cavilla w roli Supermana. Poza tym możliwe jest również to, że Jason Momoa może nie zagrać Aquamana w nowych filmach.

Te kontrowersyjne decyzje nie spodobały się fanom, którzy zaczęli się martwić się o przyszłe losy firmy, w tym o kontynuację Batmana w reżyserii Matta Reevesa z Robertem Pattinsonem w roli głównej. Zeszłoroczny film zebrał bardzo wysokie oceny krytyków oraz przyniósł wielki zysk, sięgający ponad 770 milionów dolarów na całym świecie. Reżyser podpisał wieloletnią umowę z wytwórnią. W związku z nią m.in. zapowiedziano kontynuację przygód człowieka nietoperza oraz jej spin-offy. To świadczy o tym, że wizja Gotham Reevesa jest na ten moment bezpieczna.

W rozmowie z portalem Collider reżysera zapytano, czy pracuje nad czymś w tym roku. Reeves w bardzo tajemniczy sposób przyznał, że zajmuje się jakimś tytułem. Nie chciał zdradzić nic więcej, ale w późniejszej części wywiadu przyznał, że obecnie współpracuje i pisze wraz z Mattsonem Tomlinem. Mężczyźni współpracowali wcześniej właśnie nad scenariuszem do filmu Batman, co pozwala wierzyć, że produkcją, którą Reeves obecnie się zajmuje, jest właśnie sequel owego obrazu.

Późniejsze słowa Reevesa dodatkowo to potwierdziły. W dalszej części rozmowy wyznał, że jest bardzo podekscytowany z powodu pracy z Robertem Pattinsonem, którego uważa za wyjątkową osobę i aktora. Te wyznania mogą zadowolić fanów wizji reżysera. Sugerują, że, o ile nie pojawią się kolejne drastyczne zmiany w firmie, Batman doczeka się kontynuacji.

HBO Max kupisz tutaj

Powstanie kontynuacji potwierdzono już pewien czas temu i miejmy nadzieję, że w tym temacie nic się nie zmieni, a wspominanego Batmana Reevesa można zobaczyć na HBO Max.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Aleksandra Wosz

Aleksandra Wosz

Swoją przygodę z pisaniem zaczęła na Filmomaniaku w grudniu 2022 roku, wcześniej pisała tylko hobbystycznie. Uwielbia wszelkie ciekawostki, więc na stronie zajmuje się newsami filmowo-serialowymi. A wszystko zaczęło się, gdy mała Ola z fascynacją podpatrywała, jak jej rodzice grają w pierwsze gry z serii Tomb Raider, czy „farmera” - znanego bardziej jako Harvest Moon. Dotarła do momentu, gdy zrozumiała, że ma szansę zasmakować milionów żyć dzięki różnym dziełom. Zapalona miłośniczka musicali, która przynajmniej raz do roku musi obejrzeć Hamiltona. Entuzjastka książek Dana Browna, serialu Biuro oraz The Umbrella Academy.

więcej