filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 sierpnia 2022, 12:47

autor: Kamil Kleszyk

Los The Batman 2 niepewny

Po spektakularnym sukcesie, jaki odniósł w kinach The Batman, rozpoczęcie prac nad kontynuacją widowiska było tylko kwestią czasu. Niestety, biorąc pod uwagę zmiany zachodzące w Warner Bros., los sequela okazuje się być niepewny.

Kadr z filmu The Batman/ DC Comics.

Najnowszy Batman z Robertem Pattinsonem w roli głównej okazał się wielkim hitem. Marcowa superprodukcja zarobiła na całym świecie ponad 770 milionów dolarów, co jest wynikiem imponującym jak na standardy czasów pandemii.

HBO Max kupisz tutaj

Szybkie ogłoszenie kontynuacji

Świetne przyjęcie historii mściciela z Gotham zarówno przez krytyków, jak i widzów (w serwisie Rotten Tomatoes średnia ocen to kolejno 85% i 87%), zaowocowało szybkim ogłoszeniem planowanej kontynuacji dzieła Matta Reevesa.

Falstart?

Niestety fuzja Warner Bros. z Discovery doprowadziła do poważnych zmian w strukturach firmy, a co za tym idzie – w jej polityce. Tylko przez ostatnie kilkanaście dni byliśmy świadkami kilku mniej lub bardziej zrozumiałych decyzji prezesa korporacji, Davida Zaslava. Warto tylko przytoczyć sytuację anulowania niemal ukończonego filmu o Batgirl.

Co prawda nie zanosi się na to, by legendarny bohater DC podzielił los swojej komiksowej pomocnicy, ale fakt, iż projekt nie otrzymał jeszcze oficjalnie zielonego światła, budzi niepokój o oddalającą się premierę.

Inne priorytety

Jak donosi portal Variety, największym priorytetem firmy jest na razie druga odsłona Jokera. Widowisko z uniwersum DC z Joaquinem Phoenixem i Lady Gagą jako jedyne otrzymało zgodę na powstanie.

Co warte podkreślenia, po wielkim sukcesie oryginału włodarze Warner Bros. Discovery na budżet kontynuacji przeznaczyli rzekomo 150 mln dolarów (pierwsza część kosztowała około 55-70 mln). Spora część tej kwoty powędrowałyby do gwiazd oraz na skomplikowane sekwencje muzyczne (mówi się, że Joker: Folie a Deux miałby przypominać Narodziny gwiazdy).

Ostatnie wydarzenia związane z Warner Bros. Discovery nauczyły nas, że niczego nie możemy być pewni, więc najlepiej uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalne informacje w kwestii ewentualnej kontynuacji The Batman.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej