Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 sierpnia 2022, 12:47

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Los The Batman 2 niepewny

Po spektakularnym sukcesie, jaki odniósł w kinach The Batman, rozpoczęcie prac nad kontynuacją widowiska było tylko kwestią czasu. Niestety, biorąc pod uwagę zmiany zachodzące w Warner Bros., los sequela okazuje się być niepewny.

Kadr z filmu The Batman/ DC Comics.

Najnowszy Batman z Robertem Pattinsonem w roli głównej okazał się wielkim hitem. Marcowa superprodukcja zarobiła na całym świecie ponad 770 milionów dolarów, co jest wynikiem imponującym jak na standardy czasów pandemii.

HBO Max kupisz tutaj

Szybkie ogłoszenie kontynuacji

Świetne przyjęcie historii mściciela z Gotham zarówno przez krytyków, jak i widzów (w serwisie Rotten Tomatoes średnia ocen to kolejno 85% i 87%), zaowocowało szybkim ogłoszeniem planowanej kontynuacji dzieła Matta Reevesa.

Falstart?

Niestety fuzja Warner Bros. z Discovery doprowadziła do poważnych zmian w strukturach firmy, a co za tym idzie – w jej polityce. Tylko przez ostatnie kilkanaście dni byliśmy świadkami kilku mniej lub bardziej zrozumiałych decyzji prezesa korporacji, Davida Zaslava. Warto tylko przytoczyć sytuację anulowania niemal ukończonego filmu o Batgirl.

Co prawda nie zanosi się na to, by legendarny bohater DC podzielił los swojej komiksowej pomocnicy, ale fakt, iż projekt nie otrzymał jeszcze oficjalnie zielonego światła, budzi niepokój o oddalającą się premierę.

Inne priorytety

Jak donosi portal Variety, największym priorytetem firmy jest na razie druga odsłona Jokera. Widowisko z uniwersum DC z Joaquinem Phoenixem i Lady Gagą jako jedyne otrzymało zgodę na powstanie.

Co warte podkreślenia, po wielkim sukcesie oryginału włodarze Warner Bros. Discovery na budżet kontynuacji przeznaczyli rzekomo 150 mln dolarów (pierwsza część kosztowała około 55-70 mln). Spora część tej kwoty powędrowałyby do gwiazd oraz na skomplikowane sekwencje muzyczne (mówi się, że Joker: Folie a Deux miałby przypominać Narodziny gwiazdy).

Ostatnie wydarzenia związane z Warner Bros. Discovery nauczyły nas, że niczego nie możemy być pewni, więc najlepiej uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalne informacje w kwestii ewentualnej kontynuacji The Batman.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej