filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 kwietnia 2022, 10:54

The Batman 2 potwierdzony; Robert Pattinson i Matt Reeves znowu połączą siły

Robert Pattinson powróci do roli Mrocznego rycerza. Warner Bros. oficjalnie potwierdziło, że The Batman 2 powstanie.

Źródło: materiały prasowe | Warner Bros.

Warner Bros. w końcu potwierdziło, że The Batman otrzyma sequel. Wiadomością tą firma podzieliła się podczas prezentacji na CinemaCon (via Deadline). Jest to ważne wydarzenie stworzone z myślą o właścicielach sieci kinowych.

Batman powróci

Warner Bros. zdradziło, że na stołku reżysera The Batman 2 znów zasiądzie Matt Reeves. W rolę Mrocznego rycerza ponownie wcieli się zaś Robert Pattinson.

Niestety są to jedyne informacje na temat filmu, jakimi się podzielono. Nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się startu prac nad produkcją czy jej premiery.

Nie zdradzono również żadnych informacji na temat fabuły kolejnej części serii. Nie powinno to jednak nikogo dziwić. Jest po prostu zbyt wcześnie, by ujawniać tego typu informacje.

The Batman obejrzysz na HBO Max

Pewna kontynuacja

Decyzja o produkcji kolejnej odsłony cyklu nie powinna nikogo dziwić. Pierwsza część Batmana w wykonaniu Pattinsona okazała się wielkim sukcesem. Film zarobił na całym świecie 759 milionów dolarów, co czterokrotnie przekracza jego budżet.

Produkcja cieszy się również bardzo dużą popularnością na HBO Max. The Batman może pochwalić się większą oglądalnością niż Diuna, Wonder Woman 1984 czy Matrix Zmartwychwstania.

W gruncie rzeczy ogłoszenie, że powstanie kolejna część serii było więc jedynie formalnością. Wątpliwe, by ktokolwiek zakładał, że istnieje szansa, by The Batman nie otrzymał sequela.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej