Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2021, 13:58

autor: Gacek

Dzisiaj premiera pięknego, cyberpunkowego RPG akcji - poznajcie The Ascent

Już dzisiaj ma premierę The Ascent - nowe RPG akcji z piękną grafiką, osadzone w mrocznym, cyberpunkowym świecie. Gra od razu będzie dostępna w bibliotece usługi Xbox Game Pass.

Dzisiaj o godzinie 19 będzie miała miejsce premiera pierwszej gry niezależnego studia Neon Giant - The Ascent. Jest to RPG akcji z kamerą w rzucie izometrycznym. Gra zachwyca cyberpunkowym klimatem, rozbudowanym światem oraz piękną grafiką.

Fabuła gry ma miejsce w odległej przyszłości. Poznamy historię planety Veles, kontrolowanej przez złowieszczą korporację o nazwie The Ascent Group. Futurystyczne miasto, po którym będzie poruszał się gracz, ma kształt wieży i jest podzielone na dystrykty – górne piętra są zarezerwowane dla wyższych klas społecznych, a na dole znajdują się slumsy. Na niższych poziomach żyje nasz bohater, który jest zadłużonym niewolnikiem rządzącej światem firmy. Akcja zaczyna się w momencie, gdy kontrolująca wszystko korporacja nagle z tajemniczego powodu bankrutuje. W konsekwencji różne grupy przestępcze i inne firmy starają się przejąć kontrolę nad miastem, przez co rozpoczyna się krwawa wojna o władzę. Zadaniem gracza będzie wspiąć się po kolejnych dystryktach aglomeracji, żeby odkryć, co się stało i dlaczego świat pogrążył się w chaosie.

Dzisiaj premiera pięknego, cyberpunkowego RPG akcji - poznajcie The Ascent - ilustracja #1

Wraz z rozwojem historii, stworzony przez nas bohater będzie musiał walczyć z rzeszami przeciwników, przy okazji zdobywając różne rodzaje broni, punkty doświadczenia i śmiercionośne gadżety. Niektórzy NPC będą wobec nas przyjaźni i zlecą nam dodatkowe zadania. Fabułę można odkrywać w pojedynkę lub maksymalnie z trojgiem innych graczy we współpracy lokalnej lub online - produkcja oferuje cross-play między PC a Xboxem. Grę można skończyć w około 15-20 godzin, ale zapewnia ona wiele aktywności pobocznych, więc zabawa może potrwać o wiele dłużej.

Gra powstała w silniku Unreal Engine 4 i wygląda naprawdę ślicznie. Produkcja otrzymała wsparcie dla ray tracingu oraz DLSS, co jeszcze dodaje mrocznemu miastu uroku.

Produkcja ukaże się na PC, Xboksie One oraz Xboksie Series X/S. W chwili premiery gra będzie również dostępna w bibliotece usługi Xbox Game Pass.