Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2015, 12:24

Testy alfa Rainbow Six: Siege ruszą 7-ego kwietnia

Firma Ubisoft poinformowała, że testy alfa gry Rainbow Six: Siege ruszą 7-ego kwietnia i potrwają przez sześć dni. Nadal możecie się na nie zapisywać, jednak ilość dostępnych miejsc jest bardzo ograniczona.

Ostatnimi czasy pojawia się coraz więcej informacji o Tom Clancy's Rainbow Six: Siege: w przeciągu ostatnich dwóch tygodni do sieci trafiły nowe materiały z gry i pogłoski na temat daty premiery, a także wiadomości o edycji kolekcjonerskiej oraz planowanej becie. Teraz z kolei firma Ubisoft zapowiedziała na swoim blogu, że zamknięte testy wersji alfa na PC ruszą już 7-ego kwietnia, a zakończą się 13-ego kwietnia.

Niektórzy gracze będą mogli odbić swoich pierwszych zakładników już w przyszłym tygodniu. - Rainbow Six: Siege - testy wersji alfa ruszą 7-ego kwietnia - wiadomość - 2015-04-04
Niektórzy gracze będą mogli odbić swoich pierwszych zakładników już w przyszłym tygodniu.

Jeżeli chcecie wziąć w nich udział, zapisy odbywają się pod tym adresem – pamiętajcie jednak, że liczba miejsc jest mocno ograniczona. Twórcy gry szukają głównie osób doświadczonych w podobnych przedsięwzięciach i dobrze zaznajomionych z realiami wersji alfa. Testerom oddana zostanie do dyspozycji jedynie niewielka część z planowanej zawartości, Ubisoft zapowiada także, że gracze mogą napotkać rozliczne błędy. Dla deweloperów najważniejsze będzie jednak nie wyłapywanie niedoróbek, a sprawdzenie podstawowych mechanik rozgrywki, ocena insfrastruktury serwerów oraz oczywiście końcowa opinia na temat całego projektu – na co sześć dni intensywnych testów powinno w zupełności wystarczyć.

Rainbow Six: Siege - testy wersji alfa ruszą 7-ego kwietnia - ilustracja #2

Rainbow Six: Siege to kolejna odsłona popularnej serii FPS-ów, sygnowanych nazwiskiem pisarza Toma Clancy'ego. Ponownie skupia się ona na walce jednostek specjalnych z całego świata z terrorystami. Przeniesienie się na ósmą generację konsol pozwoliło twórcom na zaimplementowanie bardzo zaawansowanego systemu zniszczeń, który pozwala graczom na jeszcze bardziej taktyczne podejście do poszczególnych misji. Premiera gry na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One jeszcze w tym roku.

Jeżeli chcecie zobaczyć, jak Rainbow Six: Siege prezentuje się jeszcze w wersji pre-alfa, polecamy powyższy filmik użytkownika JackFrags w serwisie YouTube, pochodzący z pokazu gry w Montrealu – możecie na nim zobaczyć prawie kwadrans rozgrywki. Oczywiście ze względu na to, że to nadal dość wczesny etap prac, jest tutaj mnóstwo rozmaitych błędów (chociażby dziwne zachowanie ciał). Uwagę zwraca jednak bardzo podatne na zniszczenia otoczenie, które bardzo mocno wpływa na sposób prowadzenia walk. Ogólnie dzieło Ubisoftu wygląda na wyjątkowo intensywnego FPS-a, w którym znaczna większość wymian ognia odbywa się na bliski dystans. Oczywiście, jest tu sporo miejsca na poprawki – np. zmniejszona liczba amunicji znacznie zwiększyłaby potrzebę oszczędzania kul, a przez to wymusiłaby bardziej taktyczne podejście – ale twórcy nadal mają sporo czasu, by dopracować swoje dzieło.

Podatne na zniszczenia otoczenie ułatwi zaskoczenie wrogów – a przy tym świetnie wygląda! - Rainbow Six: Siege - testy wersji alfa ruszą 7-ego kwietnia - wiadomość - 2015-04-04
Podatne na zniszczenia otoczenie ułatwi zaskoczenie wrogów – a przy tym świetnie wygląda!

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege – pierwsza odsłona serii, tworzona z myślą o konsolach ósmej generacji – ma się ukazać jeszcze w tym roku na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4. Wszystko wskazuje na to, że gra zadebiutuje nie wcześniej niż jesienią, jednak gracze, którzy zamówią ją przed premierą, otrzymają szansę wzięcia udziału w zamkniętej becie. Niestety, nie znamy jeszcze daty jej rozpoczęcia.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege
  2. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege – popularna seria szturmem wraca do gry