Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 16 kwietnia 2012, 07:14

Testujemy Legend of Grimrock na notebooku ASUS K53SV

Testujemy grę cRPG Legend of Grimrock na notebooku ASUS K53SV.

Legend of Grimrock to rzadki przypadek współczesnego cRPG, które nie tylko wygląda ładnie, ale również ma rozsądne wymagania sprzętowe. Dlatego byliśmy ciekawi jak z tą grą poradzi sobie słabszy z naszych notebooków.

Po opis gry odsyłamy do jej testu na notebooku ASUS G74SX.

 MINIMALNE WYMAGANIA SPRZĘTOWE
    Procesor: Core 2 Duo 2 GHz
    Pamięć RAM: 2 GB 
    Karta grafiki: GeForce 7600 512 MB
    System operacyjny: 
Windows XP/Vista/7

 REKOMENDOWANE WYMAGANIA SPRZĘTOWE
    Procesor: Quad Core 2.66GHz
    Pamięć RAM: 4 GB
    Karta grafiki:   GeForce 8800 512 MB
    System operacyjny: 
Windows XP/Vista/7

Jak widać, wymagania są całkiem rozsądne. Wykorzystany przez nas w teście notebook ASUS K53SV ma procesor Intel Core i5-2410M, 4 GB pamięci RAM oraz kartę grafiki GeForce GT 540M (dokładny opis sp.ecyfikacji notebooka znajdziedzie w oddzielnej sekcji naszej strony).

Ustawienia średnie, rozdzielczość 1366 x 768

Testowanie wydajności Legend of Grimrock rozpocząłem tradycyjnie od ustawień średnich i rozdzielczości 1366 x 768. ASUS K53SV doskonale poradził obie z takim obciążeniem. Przez większość czasu gra pozostawała sporo powyżej poziomu 60 klatek na sekundę i nie zdarzały się żadne spadki poniżej 52 FPS-ów. Tym samym rozgrywkę cechowała pełna płynność.

.

Ustawienia wysokie, rozdzielczość 1366 x 768

Po podbiciu ustawień do wysokich nastąpił oczywiście spadek wydajności, ale był on zaskakująco mały. Nigdy nie zdarzało się, aby silnik zszedł poniżej 40 klatek na sekundę, więc o żadnych denerwujących spowolnieniach nie mogło być mowy.

.

Podsumowanie

ASUS K53SV doskonale poradził sobie z zadaniem udźwignięcia oprawy graficznej Legend of Grimrock. Podane przez twórców wymagania sprzętowe wydawały się rozsądne, ale w rzeczywistości byli chyba trochę zbyt ostrożni. Silnik działa znacznie lepiej niż można by się było tego spodziewać patrząc na wymagania rekomendowane. Autorom udało się opracować produkcję, która wygląda ślicznie, a jednocześnie działa płynnie nawet na słabszym sprzęcie. Więc jeśli lubicie gry cRPG, a Wasze notebooki nie wyrabiają przy The Elder Scrolls V: Skyrim czy Wiedźminie 2 to zdecydowanie powinniście się zainteresować Legend of Grimrock.

W galerii podpiętej pod testem tradycyjnie wgrałem obrazek, który pomoże Wam zrozumieć jakie różnice są pomiędzy poszczególnymi poziomami detali.