Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2022, 16:23

Test Drive Unlimited: Solar Crown opóźnione

Test Drive Unlimited: Solar Crown dołącza do coraz dłuższej listy gier, których jednak nie zobaczymy w tym roku. Ponadto twórcy zrezygnowali z wersji na PS4 i XOne, planują za to beta-testy.

Studio KT Racing rozpoczęło serię dłuższych artykułów poświęconych nowej odsłonie serii Test Drive. Niestety, pierwszy wpis raczej nie ucieszy fanów wyścigowego cyklu. Test Drive Unlimited: Solar Crown nie ukaże się w tym roku, a do tego anulowano wersję na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Nowy Test Drive stawia na immersję i realizm

Jak czytamy w ogłoszeniu na Steamie, deweloper postanowił przenieść debiut gry na 2023 rok. Jak to często bywa, twórcy uzasadniają swoją decyzję chęcią dopracowania dzieła, by dostarczyć jak najlepszą produkcję.

Studiu zależy przede wszystkim wzniesieniu realizmu w otwartym świecie na nowy poziom. Nie chodzi nawet o model jazdy czy szczegółowość oprawy wizualnej (choć niewykluczone, że i na tych polach studio KT Racing szykuje jakieś niespodzianki), lecz o (nie)drobne szczegóły zwiększające immersję i przyjemność z prowadzenia samochodu.

Już wcześniej Test Drive Unlimited pozwalało podjechać do salonu w celu zakupu nowego auta, otworzyć boczną szybę, złożyć dach w kabriolecie etc. Deweloper chce zachować to wszystko i wprowadzić znacznie więcej podobnych smaczków, a jednocześnie oddać w ręce graczy całą wyspę Hong Kong i jej 550 kilometrów dróg, odtworzone w skali 1:1, „bez żadnych ograniczeń”.

Zapewne dlatego wydawca (firma Nacon) zrezygnował z wydań na PS4 i XOne – starsze konsole mogłyby zbyt ograniczyć twórców. Zastanawia jednak, że podobnie nie uczyniono z wersją na Switcha. Czyżby Nacon zamierzał skorzystać dobrodziejstw streamingu, by uniknąć błędu popełnionego w przypadku WRC 10?

Klany i beta-testy

Poza tym deweloperzy wspomnieli nieco więcej o dwóch klanach, które będą rywalizować w wirtualnym Hong Kongu, reprezentowane przez graczy. Każdy z nich ma dysponować własną kwaterą: elegancką i wyrafinowaną w przypadku Sharps oraz zaprojektowaną bardziej w stylu nocnych klubów u Streets. Obie pokazano na grafikach koncepcyjnych z gry, które zamieściliśmy poniżej.

Test Drive Unlimited: Solar Crown opóźnione - ilustracja #2
Źródło: KT Racing na Steamie.

Na pocieszenie twórcy chcą wykorzystać dodatkowy czas nie tylko na samodzielne dopracowanie gry. Test Drive Unlimited: Solar Crown trafi do zamkniętych beta-testów. Na razie KT Racing wciąż pracuje nad ich harmonogramem, ale obiecano, że „najbardziej niecierpliwi” gracze będą mogli sprawdzić tytuł na długo przed premierą.