Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2017, 09:17

autor: Góral

Terraria - sprzedano ponad 20 milionów egzemplarzy

Terraria, często określana mianem "dwuwymiarowego Minecrafta", okazała się ogromnym hitem. Do dziś sprzedano ponad 20 milionów egzemplarzy produkcji, z czego aż 8,5 miliona na PC-tach w ciągu 18 miesięcy od momentu premiery wersji 1.3.

Terraria, czyli gra ochrzczona mianem „Minecrafta w 2D”, odniosła olbrzymi sukces. Produkcja studia Re-Logic zadebiutowała na PC-tach w 2011 roku, a w późniejszym czasie doczekała się konwersji na szereg innych platform sprzętowych (m.in. Xbox One, PlayStation 4 czy też urządzenia mobilne). Do dziś wszystkie wydania rozeszły się w nakładzie 20,5 miliona egzemplarzy, o czym pochwalił się deweloper na oficjalnym forum. Co ciekawe, największy sukces tytuł odniósł na komputerach osobistych, gdzie sprzedano aż 8,5 miliona egzemplarzy w ciągu 18 miesięcy od momentu premiery wersji 1.3 w czerwcu 2015 roku.

Terraria - sprzedano ponad 20 milionów egzemplarzy - ilustracja #1
Terraria w skrócie:
  • dwuwymiarowy sandbox w stylu Minecrafta;
  • ukazał się w 2011 roku na PC-tach, a w późniejszym czasie na innych urządzeniach;
  • sprzedano 20,5 mln egzemplarzy.

Przy okazji twórcy podzielili się kilkoma innymi ciekawostkami. Dowiedzieliśmy się m.in., że w momencie premiery gry na „blaszakach” w produkcji znajdowało się 250 przedmiotów, 6 postaci NPC, 20 przeciwników i 3 bossów. Obecnie Terraria oferuje 3800 przedmiotów, 25 NPC-ów, 350 wrogów, a także 16 bossów plus 9 minibossów. Poza tym znajdziemy w niej szereg innych elementów, dodatkowe aktywności, tryb Expert i nie tylko. Oczywiście ekipa Re-Logic cały czas rozwija swój hit, więc przed grą maluje się świetlana przyszłość.

Na koniec pragniemy jeszcze wspomnieć, że twórcy obiecali wkrótce wypuścić wersję 1.3 na konsolach, a niedługo po nich aktualizację otrzymają urządzenia mobilne.