Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lipca 2022, 11:34

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Ten champion w LoL-u to przesada, nerf leczenia potrzebny na już

Patch 12.10 zmniejszył leczenie bohaterów w LoL-u, choć najwyraźniej zrobił to niewystarczająco. Przekonał się o tym streamer Tyler1 podczas jednej z gier przeciwko Yuumi.

W League of Legends są takie postacie, których widok przyprawia nas o ciarki, bo wiemy, że czeka nas piekło. Moglibyśmy oczekiwać, że będzie to jakiś potężny czempion pokroju Dariusa, Swaina czy Jarvana IV, a tymczasem jest to… Yuumi.

Leczenie, leczenie i końca nie widać

O tym, jak silna jest aktualnie Yuumi, przekonał się jeden z najbardziej rozpoznawalnych streamerów LoL-a – Tyler1. Podczas jednego ze swoich meczów spotkał on w drużynie przeciwnej ową postać, która w późnej fazie gry gwarantowała bohaterom niesamowitą dawkę leczenia.

W urywku ze streama widzimy, jak support trzyma się Kayna, przeciwnego junglera. Ten bohater już w sam w sobie posiada całkiem spore zdolności leczenia, m.in. za pomocą swojego E, czy też umiejętności pasywnej w formie Darkina. O odpowiednich przedmiotach nie wspominając.

Nie chodzi tutaj jednak o Kayna. To Yuumi jest problemem. A właściwie to design tej postaci.

Yuumi nie do pokonania?

Dla tych, którzy z postacią nie są zaznajomieni, przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że bohaterka przez większość czasu nie porusza się sama. Czytaj: gracz nie odpowiada za ruchy postaci. Dzieje się tak ze względu na to, że Yuumi niemalże całą grę spędza przywiązana do jakiegoś gracza.

Jak na supporta przystało, umiejętności Yuumi skupiają się głównie na tej postaci, do której się ona przywiąże. Co więcej, jeśli pomagamy już naszemu np. ADC, to obrażenie otrzymuje jedynie on. Yuumi tylko rzuca zaklęcia.

W tym momencie pojawia się problem natury taktycznej, kiedy to bohaterka odpuszcza grę na swojej linii, pomagając np. silniejszemu junglerowi. Tak, jak było w grze Tylera.

Ja grałem Samirą! Ten mecz to był jakiś żart, Yuumi opuściła linię na 6. poziomie i razem z Kayne’em czyściła mapę, kiedy przeciwna drużyna odgrywała się na mnie 1v3 na dolnej alei – napisał Part_The_Sea.

Taka meta, nic nie zrobisz

Tyler1 zwraca uwagę na to, że aktualnie meta skupia się właśnie na bohaterach typu „caster”. Sprawdzając najsilniejszych bohaterów, np. na METAsrc, możemy zauważyć, że w S tierze (najlepszym) drugą najlepszą postacią jest właśnie Yuumi.

Ten champion w LoL-u to przesada, nerf leczenia potrzebny na już - ilustracja #1
Źródło: METAsrc

Warto też zaznaczyć, że Yuumi współgra nie tylko z Kayne’em. Youtuber Vandiril podzielił się filmem, na którym zobaczyć możemy, jak bohaterka wzmacnia Nilah – nową postać, która pojawi się na oficjalnych serwerach LoL-a wraz z patchem 12.13.

  1. Jak przestałem się martwić i wróciłem do League of Legends
  2. Najlepsze darmowe gry 2022 roku – top 100 gier free-to-play
  3. Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę