Inwazja obcych w Civ 6, mod łączy grę z XCOM

Civilization 6 co prawda posiada jednostki kosmitów, jednak graczom wciąż mało. Mod Ethereal Invasion sprawia, że naszą cywilizację unicestwić może UFO oraz pozaziemscy nieprzyjaciele.

Miriam Moszczyńska

Inwazja obcych w Civ 6, mod łączy grę z XCOM.
Inwazja obcych w Civ 6, mod łączy grę z XCOM.

Źródło: https://steamcommunity.com

Jeśli chcecie mieć XCOM-a i Civilization 6 w jednym, to z pewnością zainteresują Was modyfikacje Ethereal Invasion oraz Area 51. Wprowadzają one do gry UFO oraz kosmitów, czyli wszystko to, przed czym mają nas uchronić aluminiowe czapeczki.

Inspiracja moda

Na stronie modyfikacji w Warsztacie Steam przeczytać możemy, że twórcę moda – Alterd-Rushnano – zainspirował dodatek do Civilization 5 Nowy Wspaniały Świat, w którym to pojawiły się jednostki XCOM. W odpowiedzi na marzenia o inwazji kosmitów na naszą cywilizację, powstał mod Ethereal Invasion.

  1. Ethereal Invasion pobierzecie tutaj

Co więcej, projekt jest kompatybilny z Area 51 – World Wonder + Alien Units, zatem jeśli chcecie wprowadzić do swojej gry oddziały kosmitów oraz, jak sam tytuł sugeruje, Strefę 51 (jako cud na mapie), to warto się w niego zaopatrzyć w pierwszej kolejności.

  1. Area 51 – World Wonder + Alien Units pobierzecie tutaj

Aby modyfikacje działały poprawnie, musicie posiadać DLC Gathering Storm oraz Rise and Fall.

Co wprowadza Ethereal Invasion?

Sama modyfikacja do gry nie wprowadza wiele względem Area 51. Jak jednak dowiadujemy się z jej opisu, skutki tych zmian są mogą być dla ludzkości tragiczne.

  1. Dodana została historia Strefy 51, oparta na kanonie XCOM oraz kontekstach historycznych.
  2. Jednostka Alien Infiltrator zastępuje zwiadowcę barbarzyńców. Pojawia się w momencie, gdy ktoś bada technologię satelity. Jednostki otrzymują bonus do Zbiorowej Inteligencji, nawet jeśli nie posiadają UFO.
  3. Możliwe jest schwytanie obcych oraz pozyskanie od nich wiedzy. Jednostki Alien Infiltrator możemy użyć jako inżynierów wspierających dzielnicę w portem kosmicznym oraz kampus. Możemy również zbudować ulepszony obóz barbarzyńców.
  4. Gdy wchodzimy do ery przyszłości, rozpoczyna się totalna inwazja kosmitów. Barbarzyńskie UFO pojawiają się na mapie i dają efekt -25 lojalności dla każdego miasta, gdy ktoś rozpocznie badania technologii misji pozaziemskiej.
  5. Następnie UFO oraz jednostki Alien Infiltrator pojawiać się będą we wszystkich wolnych miastach, które utraciliśmy ze względu na malejącą lojalność.

Z pełnym opisem moda możecie zapoznać się na wspomnianej już stronie w Warsztacie Steam. Warto jednak zaznaczyć, że Ethereal Invasion jest cały czas dopracowywane. Celem twórcy jest „przeniesienie” XCOM-a do Civilization, zatem możemy spodziewać się jeszcze wielu aktualizacji moda.

  1. Sid Meier's Civilization VI – poradnik do gry
  2. Dlaczego przez lata nikt nie stawił czoła Cywilizacji?
Sid Meier's Civilization VI

Cywilizacja 6

Sid Meier's Civilization VI

PC PlayStation Xbox Mobile Nintendo
po premierze

Data wydania: 21 października 2016

Informacje o Grze
7.8

GRYOnline

7.8

Gracze

8.6

Steam

8.9

OpenCritic

OCEŃ
Oceny
Podobało się?

7

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum Gry Strategiczne

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl