Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2018, 10:12

autor: Góral

Tekken 7 - problemy z animacją przez Denuvo

Katsuhiro Harada, reżyser gry Tekken 7, poinformował, że w produkcji pojawiły się problemy z animacją powodowane przez technologię szyfrującą Denuvo.

Tekken 7 - problemy z animacją przez Denuvo - ilustracja #1

Odkąd producenci gier wideo zaczęli używać technologii szyfrującej Denuvo, część graczy twierdzi, że wpływa ona na wydajność produkcji. W ostatnim czasie pisaliśmy o dwóch testach sprawdzających, czy tak jest w rzeczywistości. Strzelanka Sniper: Ghost Warrior 3 nie zyskała na usunięciu zabezpieczenia a w przypadku Final Fantasy XV również nie odnotowano żadnych większych różnic. Nie oznacza to jednak, że przeciwnicy Denuvo nie mają racji. Katsuhiro Harada, reżyser gry Tekken 7, poinformował na Twitterze, że w PC-towej wersji produkcji pojawiły się problemy z animacją podczas wykonywania niektórych ataków, jak „Shakunetsu Hadouken” Akumy. Powodowane są one przez program szyfrujący, który stale się aktualizuje. Gracze nie mogą sami pozbyć się usterki, gdyż nie jest ona związana z kartą grafiki, procesorem czy ustawieniami komputera, więc trzeba czekać na łatkę. Wychodzi na to, że pomimo zapewnień niektórych producentów i publikowanych od czasu do czasu testów, Denuvo faktycznie może mieć wpływ na wydajność.

Tekken 7 - problemy z animacją przez Denuvo - ilustracja #2

Co do samego Tekkena 7, gra dostępna jest na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz PC-tach od czerwca 2017 roku. Produkcja zgarnęła wiele pochlebnych opinii. Była chwalona za spory wachlarz wojowników czy świetną mechanikę rozgrywki. Bijatyce oberwało się jednak za dość słabą kampanię fabularną i stosunkowo skromną zawartość, w tym przede wszystkim brak większej liczby trybów.