Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2019, 13:31

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

[Aktualizacja] Techland dementuje informacje o wejsciu na giełdę

Firma Techland nie ma obecnie w planie wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych. Wrocławski deweloper zdementował wcześniejsze doniesienia serwisu Strefa Inwestorów, wydając stosowne oświadczenie.

Aktualizacja

Firma Techland zdementowała doniesienia Strefy Inwestorów. Informacje o planowanym wejściu na Giełdę Papierów Wartościowych są nieprawdziwe. Poniżej oświadczenie dyrektora finansowego Techlandu, Karola Bacha.

W Techlandzie nie toczą się obecnie żadne prace związane z wejściem firmy na giełdę. Skupiamy się na równoległej produkcji dwóch tytułów AAA i to jest naszym priorytetem. Jednym z nich jest Dying Light 2. Obie produkcje finansowane są z własnych środków firmy. Cały czas prowadzimy też działania zmierzające do poprawy efektywności firmy, co jest normalną działalnością biznesową – czytamy w komunikacie.

Wiadomość oryginalna

Techland wejdzie na giełdę? Źródło zdjęcia: Techland. - [Aktualizacja] Techland dementuje informacje o planowanym wejsciu na giełdę - wiadomość - 2019-03-05
Techland wejdzie na giełdę? Źródło zdjęcia: Techland.

W SKRÓCIE:

  1. Techland najprawdopodobniej planuje wejść na GPW;
  2. spółka ma przygotowywać się do tego ruchu m.in. wygaszając lokalną działalność wydawniczą;
  3. inwestorzy spodziewają się emisji akcji wartych 500 mln zł i wyceny na poziomie 7 mld zł;
  4. deweloper stałby się drugą największą branżową firmą na GPW.

Portal Strefa Inwestorów donosi, że wrocławska firma Techland – odpowiadająca m.in. za Dead Island oraz dobrze przyjęte Dying Light – najprawdopodobniej planuje wejść na warszawską giełdę. Ruch miałby zostać wykonany przed premierą świetnie zapowiadającej się kontynuacji drugiej ze wspomnianych gier (czyli zapewne w 2020 roku). Inwestorzy spodziewają się emisji akcji o wartości 500 mln zł (przy całkowitej ofercie na poziomie 1,5 mld zł). Wstępna wartość spółki została wyceniona na 7 mld złotych (dla porównania, CD Projekt RED jest warte 18,3 mld zł).

Spółka podobno wybadała już grunt i zatrudniła nowego dyrektora finansowego – byłego dyrektora zarządzającego mBanku, Karola Bacha – którego zadaniem jest przygotowanie firmy organizacyjnie do procesu IPO. Co ciekawe, to właśnie omawiany plan mógł skutkować wygaszeniem wydawnictwa Techland, o którym niedawno donosiliśmy – ma to ułatwić postrzeganie spółki jako globalnego gracza „o skalowalnym modelu biznesowym”.

Warto odnotować, że wieści pojawiają się zaledwie kilka dni po ogłoszeniu decyzji o stworzeniu indeksu WIG Games – spekuluje się, że plany wrocławskiego dewelopera mogły być jedną z przyczyn jego powstania. Ze swojej strony, warszawska giełda chętnie widziałaby Techland na liście notowanych spółek i deklaruje pełne wsparcie.

Techland już od dłuższego czasu rozważa debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Liczymy na to, że docelowo spółka znajdzie się na parkiecie. Jeśli Techland podejmie decyzję o emisji papierów wartościowych, deklarujemy chęć wsparcia firmy w tym zakresie – powiedział rzecznik prasowy GPW, Paweł Lasiuk.

Jeśli informacje Strefy Inwestorów się potwierdzą, Techland stanie się drugą co do wielkości spółką z naszej branży na warszawskiej giełdzie papierów wartościowych, wyprzedzając PlayWay (wyceniany na ok. miliard złotych), Ten Square Games (677 mln zł) oraz 11 bit studios (wycena na poziomie 640 mln złotych).

  1. Techland – strona oficjalna
  2. Polska superprodukcja powraca – Dying Light 2 ma wielkie ambicje