Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2023, 20:28

„Polski Skyrim” z toną nowości, aktualizacja 0.6 zmieniła „prawie każdą warstwę gry”

„Polski Skyrim”, czyli pierwszoosobowe RPG Tainted Grail: The Fall of Avalon, otrzymał aktualizację 0.6 o nazwie Judgement of the Excalibur. Jest to największa z dotychczasowych łatek, która usprawnia niemal każdy aspekt gry.

Źródło fot. Awaken Realms.
i

Pół roku po debiucie w Early Accessie polskie RPG Tainted Grail: The Fall of Avalon – na pierwszy rzut oka budzące skojarzenia ze Skyrimem – otrzymało największą do tej pory aktualizację. Patch 0.6 o nazwie Judgement of the Excalibur usprawnia grę w zasadzie w każdym aspekcie – wprowadza nową zawartość i niedostępne wcześniej mechaniki, poprawia wydajność, eliminuje błędy, zmienia system walki oraz ukształtowanie świata (w tym podziemi) i wiele więcej.

Nasze rodzime studio Questline sugeruje, by traktować tę aktualizację jako „prawie finalną wersję pierwszego rozdziału gry”. Łatka nie wprowadziła bowiem kolejnych części głównego wątku fabularnego – na tym twórcy skoncentrują się w kolejnych patchach. Teraz zależało im, by gameplay i technikalia były na możliwie najwyższym poziomie.

Tym samym wciąż nie poznaliśmy choćby przybliżonej daty premiery Tainted Grail: The Fall of Avalon – niemniej można się jej spodziewać w 2024 roku. Czy zatem warto sięgnąć teraz po ten tytuł lub do niego wrócić? Liczba zmian i nowości sugeruje, że tak. Miejcie tylko na uwadze, że stare „sejwy” nie są kompatybilne z nową wersją gry. Na szczęście twórcy umożliwili pominięcie prologu.

Pełną listę zmian, które przyniosła aktualizacja Judgement of the Excalibur, znajdziecie na tej stronie. Poniżej wynotowałem zaś kilka najważniejszych rzeczy.

  1. Region Horns of the South został wzbogacony o nową zawartość. Spotkamy w nim dziwnych wędrownych kupców oraz przedstawicieli Red Priest, a także natrafimy na wątek Galahada i ukryty ogród druidów.
  2. Gra powinna działać lepiej – nawet o 30–40%. Co więcej, poprawiono tekstury, skrypty AI oraz liczbę postaci, które widzimy w jednej chwili na ekranie.
  3. Naprawiono liczne błędy, w tym wiele niedziałających bądź niedających się ukończyć zadań.
  4. W trakcie walki zobaczymy nowe animacje – zarówno naszej postaci, jak i przeciwników. Ci ostatni mają także być nieco sprytniejsi.
  5. Wizualia świata gry zostały poprawione m.in. za sprawą lepszego oświetlenia. Ponadto przebudowano wiele fragmentów mapy, a podziemia dostosowano tak, by pozwalały na efektywną rozgrywkę niezależnie od naszego stylu zabawy. Zmieniono w nich również rozkład przeciwników oraz umiejscowienie skarbów.
  6. Dodano możliwość walki oburęcznej. Da się teraz korzystać z dwóch broni jednoręcznych, broni i tarczy, dwóch tarcz (jeśli ktoś chce) bądź tyluż zaklęć.
  7. Poprawiono mechanikę skradania się, zaimplementowano kradzież kieszonkową (twórcy zastrzegają, że system ten zmieni się w przyszłości) i możliwość łowienia ryb.

Choć wczesnodostępowa wersja Tainted Grail: The Fall of Avalon jest obecna wyłącznie na PC, produkcja zmierza również na PS5 oraz XSX/S. Jeśli chcecie zagrać w nią już teraz na „blaszaku”, do 10 października do godziny 19:00 polskiego czasu zakupicie ją na Steamie z 20-procentową zniżką – za 111,19 zł. Tytuł oferuje polskie napisy.

  1. Serwer gry Tainted Grail: The Fall of Avalon na Discordzie

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej