Temat platform sprzętowych na jakich pojawi się bądź też nie gra Halo był już wałkowany kilkukrotnie. Ostatnio powrócił on ponownie a to za sprawą jednego z projektów pudełka gry który trafił do rąk ludzi z PC.IGN, a dokładniej widniejącego na nim napisu „Only On Xbox”.
Janusz Burda
19 sierpnia 2001 01:22
W zeszłą niedzielę mogliście przeczytać newsa Soulcatchera zachwalającego najnowszą mieszankę cRPG i strategii pt. „Dungeon Siege”, jeszcze wtedy zapowiadaną na listopad. A tu nagle okazuje się, że firma Microsoft zmieniła zdanie i przesunęła wydanie gry na rok 2002.
Przemysław Bartula
17 sierpnia 2001 08:35
Age of Mythology to kolejna strategia czasu rzeczywistego Ensemble Studios, twórców bestsellerowej serii Age of Empires. Gra, której projekt pierwotnie ukrywano pod kryptonimem RTS III, posiada całkowicie trójwymiarowy engine graficzny z bardzo dopracowaną oprawą graficzną.
Fajek
13 sierpnia 2001 10:19
Wiem, wiem co powiecie zapowiada się po wakacjach tak wiele arcyciekawych gier, a ten nam tu z jakimś Dungeon Siege zaczyna wyskakiwać. A może jednak warto przyjrzeć się bliżej tej mieszance cRPG i strategii.
Wojciech Antonowicz
12 sierpnia 2001 03:43
Tytuł, na który powinni ostrzyć sobie zęby wszyscy prawdziwi fani RPG, zbliża się wielkimi krokami. To najważniejsza konkluzja wynikająca z wywiadu jaki przeprowadził GAMESPY z Chrisem Taylorem, człowiekiem odpowiedzialnym za Dungeon Siege.
Andrzej Zygmański
6 sierpnia 2001 13:41
W sieci pojawiły się plotki jakoby firma SEGA, niedawny producent Dreamcast’a, miał zostać kupiony przez firmę Microsoft.
Fajek
2 sierpnia 2001 09:24
Pojawiło się demo tworzonej przez FASA Interactive a wydawanej przez Microsoft gry strategicznej osadzonej w realiach Battletech – Mech Commander 2.
Janusz Burda
31 lipca 2001 09:20
Mortal Kombat, Wing Commander, Tomb Raider czy też Final Fantasy to tytuły znane zarówno fanom gier komputerowych/video jak również osobom lubiącym od czasu do czasu odwiedzić kino. W jeszcze bliżej nieokreślonej przyszłości dołączą do tej listy kolejne dwie pozycje, znane do tej pory jedynie graczom.
Janusz Burda
29 lipca 2001 10:46
HALO – gra, która u wielu z nas powoduje szybsze bicie serca. Początkowo zapowiedziana na PC, miała być przełomem w dziedzinie gier FPP. W momencie gdy na horyzoncie pojawił się Xbox, wydanie HALO na PC stanęło pod znakiem zapytania. W takim razie, czy posiadacze popularnych blaszaków będą mieli szansę walczyć na planecie w kształcie pierścienia?
Fajek
27 lipca 2001 13:00
Wielu z was zapewne zdążyło oglądnąć najnowszą amerykańską superprodukcję filmową Pearl Harbor. Jeżeli dodatkowo lubicie gry symulacyjne Microsoft’u nie przegapcie nowego dodatku do CFS 2 poświęconego właśnie wydarzeniom z słonecznego poranka 7 grudnia 1941 roku.
Michał Bobrowski
17 lipca 2001 14:59
Od chwili powstania znakomitego symulatora lotu Combat Flight Simulator 2 wiadomo było, że miłośnicy tego gatunku bardzo szybko zaczną tworzyć rozmaite dodatki. Mimo, że od jego premiery upłynął już spory kawał czasu zapał i wyobraźnia wirtualnych pilotów zdają się nie mieć granic. Niejednokrotnie jednak osoby, które chciałyby zapoznać się z nowymi dodatkami muszą uzbroić się w cierpliwość. Dobrym przykładem na to jest np. kampania "Norway 1942".
Michał Bobrowski
16 lipca 2001 10:22
W naszym dziale Pliki zamieściliśmy dzisiaj kolejny przykład przygotowywanego z rozmachem soundtrack’u, tym razem do niezwykle ciekawie zapowiadającej się gry Halo. W niewielkim wycinku prac Marty O'Donnell’a i Mike Salvatoriego usłyszeć można niezwykłe połączenie elektronicznej muzyki wpierw z quasi chorałem gregoriańskim przechodzącym później w solową wokalizę.
Michał Bobrowski
5 lipca 2001 10:35
Zgodnie z najnowszą modą wiele gier nawiązuje tematycznie do powstających właśnie produkcji filmowych, licząc na zwiększoną promocję i rozgłos. Po pojawieniu się na rynku plagi gier spod znaku Pearl Harbor czy przygotowywanych Lord of the Rings oraz Matrixów, firma Microsoft postanowiła wykorzystać najnowszy film Stevena Spielberga zatytułowany A.I. (Sztuczna Inteligencja).
Tomasz Pyzioł
4 lipca 2001 13:07
Jak informowaliśmy kilka dni temu, nowy gra osadzona w świecie BattleTech pod tytułem MechCommander 2 powędrowała do tłoczni. Była to jednak informacja pochodząca jedynie z nieoficjalnych źródeł. Tym razem FASA Corporation oficjalnie poinformowała o zakończeniu prac nad tym tytułemi wysłaniu go do tłoczni.
Fajek
3 lipca 2001 12:16
Jeśli pamiętacie jeszcze emocje związane z ubiegłorocznym procesem przeciwko firmie Microsoft oskarżonej o praktyki monopolistyczne, to zapewne przypominacie sobie również, że na mocy wyroku sądu pierwszej instancji Microsoft miał zostać podzielony na 2 mniejsze firmy. Dziś jednak decyzją sądu apelacyjnego wyrok ten został uchylony.
Mariusz Klamra
28 czerwca 2001 19:57
Mech Commander 2, sequel popularnej gry strategicznej czasu rzeczywistego opartej na zasadach Battletech wszedł w ostatnią, złotą fazę produkcji.
Przemysław Bartula
28 czerwca 2001 15:34
W dniu dzisiejszym rozpoczął się ogólno światowy turniej Virtual Golf Association (VGA) 2001 rozgrywany przez Internet i organizowany przez firmę Microsoft. Turniej będzie rozgrywany na grze Links 2001.
Fajek
26 czerwca 2001 11:34
Wraz z nową linią oprogramowania z serii XP firmy Microsoft, zostało wprowadzone zabezpieczenie niemożliwe (jak twierdzi Microsoft) do złamania.
Fajek
25 czerwca 2001 13:23
Zespół z AlphaSim's niejednokrotnie zaskakiwał już miłośników symulatorów bardzo oryginalnymi dodatkami tworzonymi do produktów Microsoft’u. Jednym z ostatnich jest dodatek do CFS 2, dzięki któremu przejmiemy kontrolę nad...dwupłatowym Henschel’em Hs-123.
Michał Bobrowski
20 czerwca 2001 14:58
Po wspaniałym MechWarrior 4: Vengeance fani gier osadzonych w świecie BattleTech czekają zapewne z niecierpliwością na Mechcommander 2.
Fajek
13 czerwca 2001 11:09