Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 kwietnia 2019, 15:20

autor: AlexB

Szybcy i wściekli 9 - Vin Diesel sugeruje występ Johna Ceny

Vin Diesel zdradził na swoim Instagramie, że w Szybkich i wściekłych 9 najprawdopodobniej pojawi się znany wrestler John Cena. Produkcja w reżyserii Justina Lina zadebiutuje w maju 2020 roku.

Rodzina Szybkich i wściekłych najprawdopodobniej powiększyła się o kolejnego członka. Na swoim koncie w serwisie Instagram wcielający się w rolę Dominika Toretto Vin Diesel opublikował film, w którym bardzo mocno sugeruje, że w dziewiątej części słynnego cyklu filmów akcji pojawi się John Cena. Nie wiadomo na razie, kogo sportretuje na ekranie popularny wrestler.

John Cena cieszy się sympatią ze strony wielu widzów. / Źródło: Variety - Szybcy i wściekli 9 - Vin Diesel sugeruje występ Johna Ceny - wiadomość - 2019-04-29
John Cena cieszy się sympatią ze strony wielu widzów. / Źródło: Variety

Kariera filmowa Johna Ceny nabiera tempa. W ostatnich latach mogliśmy go obejrzeć w takich filmach, jak Strażnicy cnoty, Bumblebee oraz Co wiecie o swoich dziadkach? Jeśli domniemania okażą się prawdą, w Szybkich i wściekłych 9 pojawi się on u boku między innymi Vina Disela, Lucasa Blacka, Jordany Brewster i Tyrese'a Gibsona. Film wyreżyseruje Justin Lin, znany ze stworzenia kilku innych odsłon cyklu. „Dziewiątka” zadebiutuje w maju 2020 roku.

Nieco wcześniej, bo latem bieżącego roku, w kinach pojawią się Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw (ang. Fast & Furious presents: Hobbs & Shaw), spin-off serii, który opowie o przygodach policjanta Luke'a Hobbsa (Dwayne Johnson) oraz najemnika Deckarda Shawa (Jason Statham), których zadaniem jest powstrzymanie cybernetycznie wzmocnionego superprzestępcy. Niedawno ukazał się nowy zwiastun tytułu. Można go obejrzeć poniżej.

Seria Szybcy i wściekli narodziła się w 2001 roku. Początkowo była to opowieść skupiająca się na nielegalnych wyścigach, w których udział biorą śmiałkowie zasiadający za kierownicą mocno podrasowanych samochodów. Z czasem cykl zaczął iść w stronę bardziej typowego kina akcji, pełnego absurdów i absolutnie przesadzonych scen, które jednak wciąż przyciągają widzów do kin, o czym świadczą doskonałe wyniki w Box Office, jakie osiągają kolejne części. Po drodze Szybcy i wściekli utracili jedną ze swoich głównych gwiazd, Paula Walkera. Amerykański aktor zginął w wypadku samochodowym w 2013 roku. To właśnie jemu zadedykowana jest spora część filmu nagranego przez Diesela, na którym prezentuje Cenę.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Szybcy i Wściekli