Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 kwietnia 2021, 13:35

autor: Miłosz Piotrowski

Szybcy i wściekli 9 - jest nowy zwiastun; bohaterowie wyruszają na podbój kosmosu

W sieci pojawił się najnowszy zwiastun 9 odsłony serii Szybcy i wściekli. Zgodnie z oczekiwaniami jest jeszcze szybciej i wścieklej niż w poprzednich częściach. Oprócz zwyczajowych, spektakularnych pościgów i wybuchów, dostaniemy także latające statki powietrzne i całą masę innych atrakcji. Reżyser Justin Lin zapowiedział też, że wyśle bohaterów serii w kosmos.

Produkcje opowiadające początkowo o nielegalnych, ulicznych wyścigach na przestrzeni lat ewoluowały w zwariowane, wysokobudżetowe filmy akcji, które niespecjalnie przejmują się prawami fizyki. Twórcy serii Szybcy i wściekli już dawno pokazali, że nie ma dla nich zbyt zwariowanych pomysłów i w kolejnych częściach konsekwentnie przesuwali granice absurdu. Internauci zaczęli nawet żartować, że niedługo akcja filmu nie będzie rozgrywać się już na ulicach, a w kosmosie. Z czasem spekulacje te zaczęły być coraz bardziej prawdopodobne, aż w końcu potwierdził je reżyser filmu Justin Lin (via Collider).

Myślę, że przez lata część zabawy polegała na wymyślaniu szalonych pomysłów, aby rzucić sobie wyzwanie. Muszę jednak powiedzieć, że nigdy nie robimy tego tylko po to, by szokować widzów. To zawsze wynika z tematu filmu lub z podróży postaci. Mogę powiedzieć, że kiedy pracowałem nad filmem Szybcy i wściekli 9, był wątek, który wydawał mi się bardzo odpowiedni, aby zabrać nas w miejsca, w których nigdy dotąd nie byliśmy. Pojechałem do domu Vina, usiadłem z nim, popatrzyliśmy na siebie i powiedzieliśmy: „Ok, to jest ten. To ten, którego spróbujemy”. Wydawało mi się to bardzo odpowiednie. Nie mogę się więc doczekać, kiedy podzielę się tym ze światem, ponieważ im dalej się posuwamy i im bardziej szalone akrobacje robimy, tym więcej musimy sprawdzać samych siebie, aby upewnić się, że na to zasłużyliśmy. – powiedział Justin Lin, gdy został zapytany o wyścigi w kosmosie.

Z nowego zwiastuna dowiadujemy się nieco więcej o nowej postaci w serii, jaką jest brat Dominica Torreto, Jacob (grany przez Johna Cenę). Twórcy pokazali nam także kilka spektakularnych akcji z udziałem bohaterów i zdradzili nieco więcej na temat ich podróży w kosmos.

W obsadzie filmu znajdują się m.in. Vin Diesel, John Cena, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Chris „Ludacris” Bridges, Jordan Brewster, Nathalie Emmanuel, Sung Kang, Helen Mirren i Charlize Theron. Premiera Szybkich i wściekłych 9 jest zaplanowana na 25 czerwca 2021 roku.