Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2010, 10:00

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Szczegóły i data premiery pierwszego DLC dla Call of Duty: Black Ops

Larry Hryb zajmujący się kontaktami z użytkownikami Xbox Live i znany również jako Major Nelson, w swoim ostatnim podcaście ogłosił parę szczegółów na temat pierwszego dodatku DLC szykowanego dla Call of Duty: Black Ops.

Larry Hryb zajmujący się kontaktami z użytkownikami Xbox Live i znany również jako Major Nelson, w swoim ostatnim podcaście ogłosił parę szczegółów na temat pierwszego dodatku DLC szykowanego dla Call of Duty: Black Ops.

Rozszerzenie o nazwie First Strike zaoferuje pięć nowych map do sieciowych potyczek, z czego jedna będzie przeznaczona do trybu Zombie. Całość zadebiutuje 1 lutego 2011 roku na serwerach Xbox Live, podczas gdy użytkownicy PlayStation 3 oraz pecetów będą musieli poczekać nieco dłużej.

Szczegóły i data premiery pierwszego DLC dla Call of Duty: Black Ops - ilustracja #1

Niestety nie poznaliśmy dokładnej daty premiery dodatku dla tych platform, ale takie opóźnienie nie jest dla nas zaskoczeniem. Microsoft kilka miesięcy temu zawarł z Activision umowę, na mocy której wszystkie wydane do 2012 roku paczki DLC dla gier z serii Call of Duty miają być czasowo ekskluzywne na Xboksie 360. Przypomnijmy, że w przypadku Call of Duty: Modern Warfare 2 czas oczekiwania wynosił nieco ponad miesiąc.

Tymczasem podano również nazwy wszystkich map, jakie zostaną dodane za sprawą First Strike. Ich lista prezentuje się następująco:

  • Discovery (bazująca na zimowej misji dla jednego gracza, gdzie kierowaliśmy Reznovem)
  • Kowloon (umiejscowiona na dachach Kowloonu)
  • Berlin Wall (walka w miejscu znanym jako Checkpoint Charlie)
  • Stadium (zlokalizowana na hokejowym lodowisku)
  • Ascension (dodatkowa arena w trybie Zombie)

Za ściągnięcie dodatku będziemy musieli zapłacić 1200 punktów Microsoftu, co w przypadku wersji na PlayStation 3 i pecety zapewne przełoży się na równowartość 15 dolarów. Niestety, Activision kontynuuje tu swoją politykę wydawania kolejnych zestawów map za wysokie ceny (w przeliczeniu na naszą walutę około 50 złotych). Nie ma się zresztą czemu dziwić – pakiety DLC dla poprzednich odsłon serii sprzedawały się rewelacyjne, zapewniając wydawcy dodatkowe przychody.