Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2019, 12:09

autor: Aquma

System ekwipunku w Anthem doczeka się sporych zmian

Anthem – kooperacyjna strzelanka od studia BioWare – otrzyma niedługo szereg zmian w systemie ekwipunku. Celem wprowadzanych modyfikacji jest sprawienie, by sprzęt był ciekawszy i przydatniejszy. Łatwiejsze ma być także tworzenie najmocniejszych przedmiotów.

BioWare łata Anthem. - System ekwipunku w Anthem doczeka się sporych zmian - wiadomość - 2019-03-12
BioWare łata Anthem.

ANTHEM W SKRÓCIE:

 1. Producent: BIoWare
 2. Wydawca: Electronic Arts
 3. Gatunek: strzelanka z elementami RPG (looter shooter)
 4. Platformy: PC, PS4, Xbox One
 5. Data premiery: 22 lutego 2019 r.

Tydzień temu (dwa tygodnie, jeśli liczyć wczesny dostęp) na rynku zadebiutował Anthem – kooperacyjna strzelanka (tzw. looter shooter) stworzona przez studio BioWare. Niestety, produkcja boryka się z licznymi problemami, które dobrze podsumował w swojej recenzji DM, dając grze notę 6,5/10. Jedną z rzeczy często krytykowanych przez fanów jest system ekwipunku, a konkretniej nieciekawy sprzęt wypadający z wrogów. Okazuje się, że twórcy planują w tym względzie spore zmiany.

Co zmieni się w ekwipunku w Anthem?

Szczegóły przygotowywanej aktualizacji zostały przedstawione w notce opublikowanej w poświęconej grze sekcji forum Reddit. Najważniejsze zmiany to:

 1. inskrypcje będą dawały lepsze efekty dla przedmiotów, na których się znajdują;
 2. zdolności oznaczone ikoną zębatki poprawią działanie samego przedmiotu i zawsze będą dla niego przydatne – przykładowo, znaleziony karabin snajperski nie zaoferuje np. zwiększenia obrażeń przy strzelaniu z pistoletu;
 3. pozostałe inskrypcje (z ikoną pancerza) zapewnią wzmocnienia dla całego javelina – np. zwiększenie obrażeń przy korzystaniu z ognistych zdolności;
 4. tworzenie mistrzowskich przedmiotów będzie wymagało mniej materiałów (liczba potrzebnych mistrzowskich Żarów spadnie z 25 do 15), a zmiany w systemie inskrypcji sprawią, że łatwiej będzie wyprodukować przydatny sprzęt tego rodzaju;
 5. po osiągnięciu 30. poziomu doświadczenia nie będziemy już trafiali na biały i zielony sprzęt.

Zgodnie z informacjami podanymi przez dewelopera, łatka powinna zadebiutować jeszcze dziś. Wczoraj udostępniono hotfix, w którym znalazła się część z planowanych zmian (zmniejszenie wymagań przy tworzeniu przedmiotów typu mistrzowskiego) – pozostaje mieć nadzieję, że do wieczora na serwery trafi kolejny patch.

Przypominamy, że Anthem jest dostępny na komputerach, a także konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Gra posiada polską wersję językową (kinową – z napisami).

Najmocniejszy sprzęt będzie łatwiejszy do zdobycia.
Najmocniejszy sprzęt będzie łatwiejszy do zdobycia.
 1. Anthem – strona oficjalna
 2. Wszystko o Anthem (data premiery, wymagania, cena)
System ekwipunku w Anthem doczeka się sporych zmian - ilustracja #3

Dzięki firmie Electronic Arts Polska nasz poradnik do gry Anthem otwarty jest dla wszystkich czytelników GRYOnline.pl. Znajdziecie w nim wiele przydatnych informacji, w tym mapy, sekrety i porady na start. Zapraszamy!