Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2020, 11:49

autor: DS

Syn - nowy cyberpunkowy FPS od Tencent Games zapowiedziany

Tencent Games zaprezentowało światu swoją nową markę - Syn. W ramach Tencent Games Annual Conference pokazane zostało krótkie demo, z którego dowiedzieliśmy się paru szczegółów o samej grze.

Syn - nowy cyberpunkowy FPS od Tencent Games zapowiedziany - ilustracja #1
Syn - nowe IP od Tencent Games.

Podczas konferencji Tencent Games, która miała miejsce w zeszły weekend, chińska firma przedstawiła światu swoją nową markę - Syn. Gra będzie sieciowym FPS-em, rozgrywającym się w otwartym, cyberpunkowym świecie w dalekowschodnim stylu. Nad grą pracują dwa studia - Lightspeed oraz Quantum Studios – które wcześniej odpowiedzialne były m.in. za PUBG Mobile.

Krótkie demo, które możecie obejrzeć powyżej, sugeruje, że otrzymamy kolejną grę battle royale, ale na oficjalne informacje musimy poczekać. Gra będzie działała na silniku Unreal Engine, a przy niektórych aspektach wizualnych deweloperom pomoże studio Epic Games, w tym m.in. przy systemie realistycznego odwzorowania włosów i sierści. Przyda się to w dosyć rozbudowanym kreatorze, który pozwoli stworzyć bardzo ciekawe postacie.

W grze będziemy mogli wybrać bohatera reprezentującego jedną z trzech frakcji. Każdemu z nich będzie towarzyszyć cybernetyczny zwierzak, którego będziemy mogli wedle uznania zmodyfikować. W produkcji znajdziemy też różnej maści pojazdy, które również ulepszymy (poprzez dodanie nowych części czy naklejek). Twórcy opisują grę jako „realistyczną, ale stylową”, jednak patrząc na ciężkozbrojną pandę, można spodziewać się typowo azjatyckich klimatów.

Syn - nowy cyberpunkowy FPS od Tencent Games zapowiedziany - ilustracja #2
Ciężkozbrojna panda może nam towarzyszyć w charakterze pupila.

Twórcy nie ujawnili, czy gra ma mieć wyłącznie tryb sieciowy, czy dostaniemy również kampanię dla pojedynczego gracza. Wiemy natomiast, że produkcja pojawi się w 2021 roku na PC oraz konsolach, prawdopodobnie PS5 i Xbox Series X.