Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release "Techland Press Release" 29 października 2012, 14:40

Symulator Pociągu 2013 w planie wydawniczym Techlandu

W grze fani odnajdą wiernie odzwierciedlone, licencjonowane maszyny oraz realistyczne trasy, które są wizytówką całej serii.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Symulator Pociągu 2013 w planie wydawniczym Techlandu - ilustracja #1

Symulator Pociągu 2013 to kolejna część najpopularniejszej na rynku serii gier stworzonych dla fanów kolei. Kontynuacja tego hitu znalazła się w planie wydawniczym firmy Techland. Symulator Pociągu 2013 pojawi się na półkach sklepowych w całej Polsce już 20 listopada tego roku. Gra będzie dostępna na platformę PC w cenie 79,90 zł.

Doskonały Symulator Pociągu 2013 już niebawem dostępny będzie w jeszcze lepszej, bardziej dopracowanej wersji. Miłośnicy kolei będą mogli cieszyć się z nowych rozwiązań, które znajdą w kolejnej odsłonie gry. Symulator Pociągu 2013 z roku na rok tworzy nową jakość i przyciąga rzesze amatorów kolei.

Symulator Pociągu 2013 to aktualnie najlepszy symulator tego typu na rynku. Gra jest dostosowana do umiejętności początkujących oraz zaawansowanych graczy, gdyż zawiera stopniowany poziom trudności, dzięki czemu bakcyla kolei mogą złapać też początkujący.” – komentuje Anna Łada-Grodzicka, PR Manager ds. Wydawnictwa firmy Techland.

Symulator Pociągu 2013 - 2012-10-29
Symulator Pociągu 2013

W grze fani odnajdą wiernie odzwierciedlone, licencjonowane maszyny oraz realistyczne trasy, które są wizytówką całej serii. Wśród lokomotyw znajdą się klasyczne parowe, spalinowe i nowoczesne elektryczne. Każda z nich charakteryzuje się innym stylem prowadzenia, oryginalnymi dźwiękami, kokpitem i fizyką jazdy. Są to m.in. ES44AC, SW10, Electrostar, ICE 3 oraz DB 101.

Trasy dostępne w grze tworzone są na podstawie prawdziwych map. Gracz znajdzie tam m.in. trasę Monachium-Augsburg, czy Sherman Hill, które przeniosą realizm na jeszcze wyższy poziom, w pełni symulując obowiązujące w danym miejscu systemy bezpieczeństwa. Na realizm wpływa też silnik gry, który uwzględnia działanie praw fizyki np. niektóre maszyny wyposażone są w system przechyłu, który wyraźnie widać w grze. Na korzyść wypada również odwzorowanie kabiny, które jest zgodne z rzeczywistymi modelami.

Jedną z największych nowości jest kompatybilność z platformą Steam Workshop. Usługa ta pozwala na łatwą wymianę przygotowanych przez graczy tras, lokomotyw i elementów otoczenia stworzonych za pomocą wbudowanego edytora.

Symulator Pociągu 2013będzie dostępna na rynku już 20 listopada,na platformę PC w cenie 79,90 zł.