Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2016, 12:09

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Syberia 3 wygląda coraz ładniej – zobacz screeny z gamescomu 2016

Długo wyczekiwana Syberia 3 otrzymała kolejną porcję screenów. Trzeba przyznać, że czas służy kontynuacji kultowego cyklu przygodówek od Benoîta Sokala – gra wygląda obecnie znacznie ładniej niż w poprzednich latach.

Z okazji targów gamescom 2016 studio Microids przygotowało paczuszkę świeżutkich screenów z gry Syberia 3, kontynuacji kultowej przygodówki od Benoîta Sokala. Obrazki przedstawiają kilka ujęć z wioski ludu Youkol, do której bohaterka poprzednich części, Kate Walker, trafi na początku nowej przygody, a także wnętrze warsztatu Steinera, twórcy flagowych dla serii automatonów. Można oczywiście kręcić nosem na brak nowego gameplaya czy ciekawych szczegółów na temat gry, ale w sumie po co, skoro otrzymaliśmy je podczas tegorocznego E3.

No i teraz widać w tym wszystkim Sokala!

W grze pojawią się nawiązania do kultury i wierzeń ludów dalekiej północy.

Automatony to znak rozpoznawczy serii.

Sielankowy klimat wioski ludu Youkol to miłe wprowadzenie do nowej przygody Kate Walker.

Lokacje, choć niewielkie, wyglądają na bardzo ciekawe.

W odróżnieniu od dwóch poprzednich odsłon, które korzystały z pre-renderowanych teł, Syberia 3 po raz pierwszy dla serii zaoferuje w pełni trójwymiarową grafikę. Wśród najstarszych fanów cyklu podnoszą się z tego powodu głosy niezadowolenia, ale trzeba przyznać, że z najnowszych screenów daje się wyczuć dawny klimat rysunków Sokala. Z całą pewnością wyglądają one znacznie lepiej niż te prezentowane jeszcze przed rokiem (patrz: galeria), na których faktycznie w oczy kłuły grubo ciosane modele postaci i mało interesujące tła.

Obecny plan zakłada wydanie trzeciej Syberii 1 grudnia 2016 roku. Gra ukaże się na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. W naszym kraju produkcja zostanie wydana nakładem firmy CDP.pl i otrzyma polski dubbing.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Widzieliśmy grę Syberia 3 – kultowa seria w końcu doczeka się kontynuacji (zapowiedź)