Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2016, 12:10

autor: Makek

No Man's Sky – patch naprawiający problemy techniczne dostępny na PC i PS4

Studio Hello Games wypuściło patch do gry No Man’s Sky naprawiający sporą część błędów i problemów z optymalizacją zarówno na PC, jak i PlayStation 4. Kolejna łatka została zapowiedziana na przyszły tydzień.

No Man’s Sky ma za sobą niezwykle głośny debiut. Z jednej strony gra okazała się wielkim sukcesem na Steamie, przyciągając w dniu premiery ponad 200 tysięcy jednocześnie grających osób. Z drugiej strony produkcja studia Hello Games wyraźnie nie grzeszy optymalizacją i brakiem błędów. Gracze skarżą się na spadki płynności, zawieszanie się czy nawet brak możliwości włączenia gry. Na szczęście, Sean Murray i spółka przygotowali właśnie pierwszy popremierowy patch, który aktualizuje No Man’s Sky do wersji 1.04 i poprawia sporo problemów zarówno na komputerach osobistych, jak i PlayStation 4.

No Man’s Sky doczekało się patcha naprawiającego błędy, a kolejny ma pojawić się w przyszłym tygodniu. - No Man's Sky – patch naprawiający problemy techniczne dostępny na PC i PS4 - wiadomość - 2016-08-19
No Man’s Sky doczekało się patcha naprawiającego błędy, a kolejny ma pojawić się w przyszłym tygodniu.

Choć nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnej notki dotyczącej aktualizacji, Sean Murray na Twitterze napisał, że patch poprawi działanie gry na niektórych sprzętach, zwiększy płynność na słabszych PC-tach, polepszy stabilność wersji na PlayStation 4 oraz wiele innych. Dyrektor Hello Games wspomniał także o otrzymaniu raportów dotyczących problemów z No Man’s Sky od około 1% graczy i podobno deweloperzy rozwiążą 70% z nich jeszcze w tym tygodniu.

Warto zauważyć, że we wtorek na Steamie pojawiła się wczesna wersja patcha do No Man’s Sky. Dodawał on m.in. wsparcie dla procesorów AMD Phenom czy kart grafiki z serii Radeon 6000. Poprawiono w nim także działanie myszki czy zlikwidowano błąd, w którym gracze tracili swoje pliki zapisu. Pełna lista zmian znajduje się w tym miejscu. Z pewnością wiele z zaimplementowanych we wczesnej wersji łatki poprawek pojawiło się także w opisywanym oficjalnym patchu.

Aktualizacja 1.04 z pewnością nie rozwiąże wszystkich zanotowanych problemów, dlatego też Hello Games zapowiedziało kolejną łatkę, której możemy spodziewać się w przyszłym tygodniu. Sean Murray przyznał, że obecnie studio skupia się na wsparciu dla gracza i dopiero gdy naprawi wszystkie błędy, zajmie się dodawaniem do No Man’s Sky nowej zawartości.

No Man's Sky – patch naprawiający problemy techniczne dostępny na PC i PS4 - ilustracja #3

No Man's Sky to utrzymana w stylistyce science fiction, sandboksowa gra akcji. Za jej stworzenie odpowiada niezależna firma Hello Games, znana z popularnego cyklu zręcznościówek Joe Danger. W grze mamy możliwość eksploracji kosmosu za sterami statku kosmicznego oraz odkrywania niezbadanych planet. No Man's Sky charakteryzuje się olbrzymim otwartym światem, wykorzystującym system proceduralnego generowania otoczenia. Jest on odpowiedzialny za praktycznie każdy element gry – od roślin i zwierząt zamieszkujących każdą z planet, po ogromne galaktyki i konstelacje. Produkcja zadebiutowała na PC oraz PlayStation 4.