Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2023, 18:11

autor: Adrian Werner

SWTOR trafi w ręce weteranów MMO, BioWare poświęci całą uwagę grom singleplayer [Aktualizacja #2]

Podobno Electronic Arts przymierza się do przekazania Star Wars: The Old Republic nowemu deweloperowi. Natomiast studio BioWare ma skoncentrować się na grach singleplayer.

Źródło fot. Electronic Arts
i

Aktualizacja #2

Wydano uroczysty komunikat, w którym potwierdzono, że dalszym rozwojem SWTOR-a zajmie się studio Broadsword, zasilone weteranami z BioWare, którzy dotąd pracowali nad tym projektem. Wydawcą gry pozostanie Electronic Arts. Reszta oświadczenia powtarza informacje, które podaliśmy wcześniej.

Aktualizacja #1 (22 czerwca)

Na forum gry pojawiło się oficjalne potwierdzenie poniższych rewelacji. Zapewniono przy tym, że SWTOR będzie rozwijany tak samo aktywnie jak do tej pory, a część dotychczasowych deweloperów dołączy do zespołu przejmującego pieczę nad projektem (nie ujawniono jego nazwy).

Oryginalna wiadomość (7 czerwca)

Ciekawe rzeczy dzieją się wokół Star Wars: The Old Republic. Wiele wskazuje na to, że ta osadzona w uniwersum Gwiezdnych wojen gra MMORPG wkrótce zmieni dewelopera.

  1. Źródłem tych doniesień jest serwis IGN. Według informacji gra ma zostać przekazana niezależnemu zespołowi Broadsword Online Games.
  2. Decyzja ma być podyktowana tym, że rozwijające do tej pory Star Wars: The Old Republic studio BioWare chce skoncentrować się na tworzeniu gier singleplayer.
  3. Jeśli te doniesienia się potwierdzą, to gra trafi w dobre ręce. Broadsword Online Games założyli bowiem weterani gier MMORPG ze studia Mythic Entertainment oraz były wicedyrektor BioWare – Rob Denton, który brał udział w pracach nad Star Wars: The Old Republic na wczesnym etapie produkcji.
  4. Obecnie w BioWare nad rozwojem Star Wars: The Old Republic ma pracować ok. 70-80 osób. Ponad połowa z nich ma się przenieść do Broadsword Online Games.
  5. Broadsword Online Games wyspecjalizowało się w przejmowaniu istniejących gier MMORPG. Studio w ten sposób rozwija obecnie takie klasyczne produkcje, jak Dark Age of Camelot czy Ultima Online. Druga z tych produkcji była dawniej wydawana przez Electronic Arts, więc obie firmy mają już doświadczenie we współpracy tego typu.
  6. Zapytana o komentarz firma Electronic Arts potwierdziła, że toczą się rozmowy z Broadsword Online Games, ale nie zostały one jeszcze sfinalizowane. W ramach umowy EA ma pozostać wydawcą gry.

Te doniesienia powinny ucieszyć fanów gry. Dalszy rozwój Star Wars: The Old Republic wyraźnie nie jest już priorytetem zarówno dla studia BioWare, jak i Electronic Arts. Produkcja ma jednak nadal dużą i aktywną społeczność graczy, która ma apetyt na nową zawartość.

Do tego według tych plotek sam proces przeniesienia gry do nowego studia powinien odbyć się płynnie. Nie tylko ponad połowa zespołu odpowiedzialnego za tytuł znajdzie zatrudnienie w Broadsword Online Games, ale to studio pełne jest weteranów gatunku, którzy dobrze wiedzą, jak rozwijać produkcje MMORPG przez długie lata.

  1. Star Wars: The Old Republic na Steam
  2. Oficjalna strona internetowa SWTOR
  3. Twitter Charlesa Boyda

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej