Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2015, 15:54

Sword Coast Legends - obejrzyj dwa nowe materiały video

Studio n-Space udostępniło nowe materiały video z cRPG-a Sword Coast Legends. Pokazują one moduł tworzenia przygód i zapis przejścia wykreowanych za jego pomocą lochów.

Studio n-Space wypuściło dwa nowe obszerne materiały video ze Sword Coast Legends, czyli obiecującego cRPG-a, którego akcja toczy się w uniwersum Zapomnianych Krain. Oba stanowią rozszerzone wersje tego, co pokazano podczas tegorocznej edycji targów E3. Pierwszy filmik trwa dwanaście minut i pokazuje w akcji moduł tworzenia przygód. Możemy w nim zobaczyć m.in. przerabianie map, ustawianie pułapek oraz planowanie potyczek. Natomiast drugi materiał stanowi zapis przejścia przygotowanej w ten sposób przygody. Narzędzia kreacyjne wydają się proste do użycia i jednocześnie oferujące całkiem sporo swobody, więc możliwe, że staną się jedną z największych zalet tego projektu i pozwolą mu wyróżnić się na tle licznej konkurencji.

Mimo kilku prezentacji video nasze informacje na temat narządzi są niestety wciąż ograniczone. Udostępnione do tej pory konkrety i filmiki pokazują tryb zabawy w Mistrza Gry, w którym mapy generowane są w większości losowo, a następnie na szybko przerabiane przez użytkownika zanim wkroczą na nie gracze. Mistrz gry dysponuje określoną pulą punktów, za które kupuje potwory i pułapki, co ma zapobiec wykreowaniu niemożliwych do ukończenia wyzwań.

Natomiast na razie nie wiemy, jak wielką swobodę kreacji przygód naprawdę zaoferuje Sword Coast Legends. Niewiadomą pozostają takie opcje jak m.in. importowanie obiektów, i nie ograniczone żadnymi punktami tworzenie własnych potworów i wyzwań. Wiadomo, że mapy generowane będą losowo, choć twórcy zdają sobie sprawę, że duża część społeczności pragnie opcji tworzenia poziomów od zera i funkcjonalność ta może zostać dodana w późniejszym terminie. Innymi słowy, w dniu premiery gra raczej nie będzie pod tym względem następcą serii Neverwinter Nights, ale może stać się nim w przyszłości

Przypomnijmy, że Sword Coast Legends powstaje z myślą o pecetach oraz PlayStation 4 i Xboksie One. Autorzy nie przewidują możliwości wspólnej zabawy posiadaczy odmiennych platform. Każda wersja posiadać za to będzie tę samą zawartość, wliczając w to narzędzia kreacji i kontrolowania przygód. Produkcja zadebiutuje 8 września na PC, a edycje na konsole pojawią się przed końcem roku.

  1. Sword Coast Legends – zaginiony spadkobierca Baldur’s Gate i konkurent Divinity: Original Sin
  2. Sword Coast Legends – oficjalna strona gry