Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2024, 12:30

Survivalowy city builder z Polski pozwala założyć bazę nawet w Twoim mieście. Infection Free Zone debiutuje dziś we wczesnym dostępie

Dziś we wczesnym dostępie debiutuje Infection Free Zone. To survivalowy city builder, w którym musimy przetrwać w wybranym przez nas mieście.

Źródło fot. Games Operators
i

AKTUALIZACJA

Infection Free Zone zadebiutowało na Steamie (w EGS jeszcze nie). Standardowo tytuł kosztuje 99,99 zł, ale do 25 kwietnia do godz. 19:00 polskiego czasu można go nabyć za 89,99 zł. Warto dodać, że gra zaliczyła bardzo obiecujący start – w chwili, gdy piszę te słowa, bawi się przy niej prawie 10 tys. osób na platformie firmy Valve.

Oryginalna wiadomość

Infection Free Zone to polski city builder z mechanizmami survivalowymi, rozgrywający się w świecie opanowanym przez zmutowanych pod wpływem wirusa ludzi. Elementem wyróżniającym produkcję jest możliwość zabawy na mapie dowolnego miasta z całego globu. Chcieliście zobaczyć opanowany przez zainfekowane hordy Sosnowiec? Niedługo będziecie mogli to zrobić, bo gra debiutuje dzisiaj we wczesnym dostępie.

 1. Produkcja zostanie odblokowana o godzinie 19:00 czasu polskiego. Dostępna będzie na Steamie oraz w Epic Games Store.
 2. Oficjalne ceny nie zostały jeszcze podane, ale twórcy zapowiedzieli, że gra wystartuje z 10% zniżką.
 3. Tytuł zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Przypomnijmy, że udostępnione w sierpniu zeszłego roku demo cieszyło się dużą popularnością – osiągnęło aktywność na poziomie 7366 osób bawiących się w jednym momencie na Steamie.

Czego się spodziewać?

Twórcy w ogłoszeniu wylistowali elementy, które zostały zaimplementowane do wczesnego dostępu. Są to:

 1. nieskończona rozgrywka – możecie grać tyle dni, ile chcecie;
 2. dostęp do każdego miasta – wykorzystywane są dane z OpenStreetMap;
 3. system zapisu;
 4. wydarzenia z najeźdźcami i wojskiem;
 5. nowy typ wroga – Zainfekowany Alfa;
 6. przerobiony system biomów;
 7. odświeżony system pogodowy;
 8. nowe bronie, budynki i badania;
 9. system samopoczucia.

Zaznaczono przy tym, że nie są to wszystkie czekające na nas nowości. Naturalnie gra będzie dalej rozwijana i wzbogacana o kolejne elementy.

Oto baza naszego redaktora Damiana w jego mieszkaniu. - Survivalowy city builder z Polski pozwala założyć bazę nawet w Twoim mieście. Infection Free Zone debiutuje dziś we wczesnym dostępie - wiadomość - 2024-04-11
Oto baza naszego redaktora Damiana w jego mieszkaniu.

Czego nie udało się zaimplementować?

Poza wymienionymi wcześniej funkcjami, twórcy wskazali również te, których nie udało się zaimplementować na czas. Znajdują się one na zaawansowanym etapie produkcji i trafią do gry w przyszłości. Są to:

 1. pełna historia i wszystkie wydarzenia frakcji;
 2. wysokość mapy;
 3. materiały wybuchowe i system zniszczeń;
 4. zakażone zwierzęta;
 5. system prawny.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji sprawdzić dema, to wciąż jest ono dostępne do pobrania za darmo w serwisie Steam.

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej