Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2013, 13:53

autor: qjin

SUPERHOT na Steam Greenlight – wypróbuj polskiego FPS-a za darmo

Polskie studio, składające się z dziesięciu twórców, udostępniło za darmo grę, która wzięła udział w konkursie 7DFPS zakończonym w połowie sierpnia tego roku. Tytuł walczy teraz o miejsce w sklepie cyfrowej dystrybucji Steam.

Czy SUPERHOT jest faktycznie tak gorącą produkcją? Cliff Bleszinski (Gears of War, Unreal) nie szczędzi o niej dobrych słów - SUPERHOT na Steam Greenlight – wypróbuj polskiego FPS-a za darmo - wiadomość - 2013-09-15
Czy SUPERHOT jest faktycznie tak gorącą produkcją? Cliff Bleszinski (Gears of War, Unreal) nie szczędzi o niej dobrych słów

Łódzki zespół deweloperski, z Piotrem Iwanickim, dyrektorem kreatywnym projektu na czele, opublikował na oficjalnej stronie internetowej gry prostą strzelaninę FPP wykonaną na silniku Unity. SUPERHOT, bo o niej mowa, jest wynikiem tygodniowej pracy stworzonej na konkurs 7DFPS, który odbywał się w dniach 10-17 sierpnia tego roku. Projekt pojawił się w miniony piątek w usłudze Steam Greenlight i walczy o miejsce w sklepie cyfrowej dystrybucji firmy Valve.

Czym w ogóle jest SUPERHOT? Reprezentantem gatunku FPS, w którym podstawą rozgrywki jest… czas, który płynie tylko wtedy, gdy ruszasz się postacią. Zabawa jest prosta jak konstrukcja cepa: wchodzimy do sterylnego pomieszczenia, w którym należy wybić pojawiających się tu i ówdzie przeciwników. Początkowo jesteśmy bez broni, którą należy zabrać poległemu oponentowi. Jednak, żeby nie było za łatwo, liczba sztuk amunicji została mocno ograniczona, przez co wyczyszczenie otoczenia z pobliskich wrogów nie jest wcale taki łatwym zadaniem. Musimy omijać wystrzelone w naszym kierunku naboje, uprzednio oceniając trajektorię lotu pocisków. Całość została okraszona bardzo minimalistyczną oprawą audio-wizualną – twórcy posłużyli się zaledwie kilkoma kolorami, czego efekt widać na załączonych obrazkach z gry i zwiastunie.

Prosty przepis na rozgrywkę, ale o tym, jak bardzo udany, przekonacie się, włączając grę w swojej przeglądarce - SUPERHOT na Steam Greenlight – wypróbuj polskiego FPS-a za darmo - wiadomość - 2013-09-15
Prosty przepis na rozgrywkę, ale o tym, jak bardzo udany, przekonacie się, włączając grę w swojej przeglądarce

Gra jest dostępna za darmo w wersji na komputery PC, Mac i Linux. Uruchamiacie ją poprzez przeglądarkę na oficjalnej stronie internetowej. Aby wesprzeć autorów produkcji, możecie zagłosować na nią na stronie Steam Greenlight.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

SUPERHOT

SUPERHOT