Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 maja 2020, 13:30

autor: AlexB

Superbohaterski horror Marvela z nową datą premiery

Nowi mutanci otrzymali nową datę premiery. Na Twitterze pojawiła się informacja, że superbohaterski film z elementami horroru w reżyserii Josha Boone'a zadebiutuje w kinach 28 sierpnia tego roku.

Pamiętacie jeszcze o Nowych mutantach? Disney na pewno. Rozrywkowy gigant wyznaczył nową datę premiery superbohaterskiej produkcji z elementami horroru, stanowiącą spin-off cyklu X-Men. Film w reżyserii Josha Boone'a (Gwiazd naszych wina, Bez miłości ani słowa) zadebiutuje w kinach 28 sierpnia bieżącego roku.

Nowi mutanci skupią się na historii piątki młodych ludzi - Illyany Rasputin, Rahny Sinclair, Sama Guthrie'ego, Danielle Moonstar oraz Roberta da Costy. Wszyscy oni trafiają wbrew swej woli do tajemniczego szpitala, gdzie poddawani są badaniom. Wkrótce dochodzi do serii niewytłumaczalnych zdarzeń, w wyniku których rozpoczyna się dramatyczna walka o przetrwanie. Aby przeżyć, nasi mutanci będą musieli nauczyć się współpracy oraz opanować swoje świeżo nabyte moce.

Produkcja Josha Boone'a stanowi adaptację komiksowej serii autorstwa Chrisa Claremonta i Boba McLeoda, zainicjowanej w 1982 roku. Scenariusz filmu napisał sam reżyser we współpracy z Kanate'em Lee. Na ekranie zobaczymy między innymi Anyę Taylor-Joy (Split, Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii), Maisie Williams (Gra o tron), Charlie'ego Heatona (Stranger Things) oraz Antonio Banderasa (Ból i blask, Desperado).

Superbohaterski horror Marvela z nową datą premiery - ilustracja #1
Czy w końcu doczekamy się kinowej premiery Nowych mutantów?

Na papierze Nowi mutanci wydają się całkiem interesującą pozycją. Sam koncept nie jest jednak jedyną ciekawą rzeczą związaną z omawianą produkcją. Przez wielu jest ona bowiem określana jako pechowa. Najpierw film miał wejść na ekrany jeszcze w 2018 roku, lecz premierę przesunięto na 2019 rok, prawdopodobnie z powodu licznych dokrętek. Później miało miejsce przejęcie wytwórni 20th Century Fox przez Disneya, co zaowocowało kolejnymi „obsuwami”. W końcu datę kinowego debiutu dzieła Boone'a, ponoć w formie maksymalnie zbliżonej jego pierwotnej wizji, wyznaczono na 3 kwietnia. Tym razem jednak plany pokrzyżował koronawirus. Niektórzy zaczęli już wątpić, czy tytuł w ogóle pojawi się w kinach, czy też trafi bezpośrednio na DVD bądź platformy streamingowe. Dzisiejsze ogłoszenie przeczy jednak tym spekulacjom.

Pozostaje jeszcze pytanie, czy całe to zamieszanie w negatywny sposób wpłynie na jakość Nowych mutantów? O tym przekonamy się jednak dopiero za kilka miesięcy, o ile oczywiście nie nastąpi kolejne opóźnienie.

  1. Oficjalna strona 20th Century Fox
  2. Oficjalna strona filmu The New Mutants