Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2017, 18:46

autor: Vergil

Super Mario Odyssey najchętniej kupowaną grą w historii serii

Pracownicy Nintendo mają kolejny powód do dumy. Super Mario Odyssey bije kolejne rekordy (nie tylko sprzedażowe), zarówno na terenie Stanów Zjednoczonych, jak i w pozostałych częściach świata.

Super Mario Odyssey to gigantyczny sukces Nintendo – taki wniosek można wysnuć na podstawie informacji ujawnionych przez giganta z Kioto. Firma zdradziła, że jej najnowsze dzieło ustanowiło nowy rekord na terenie Stanów Zjednoczonych, w ciągu trzech dni od premiery trafiając w ręce 1.1 mln graczy. Tym samym gra zyskała miano najszybciej sprzedającej się części serii na amerykańskim rynku.

Na tym jednak nie koniec dobrych informacji dla miłośników wąsacza uganiającego się za księżniczką Peach – wszak niedawno informowaliśmy, że zaledwie trzy dni wystarczyły, by Super Mario Odyssey sprzedało się na całym świecie w liczbie ponad dwóch milionów egzemplarzy. W tej sytuacji nikogo nie powinien dziwić fakt, że mówimy o najszybciej sprzedającym się tytule dostępnym na Nintendo Switch.

W siedzibie Nintendo zapewne otwarto już niejednego szampana. Super Mario Odyssey rozbiło bank. - Super Mario Odyssey to najszybciej sprzedająca się część serii w Stanach Zjednoczonych - wiadomość - 2017-11-02
W siedzibie Nintendo zapewne otwarto już niejednego szampana. Super Mario Odyssey rozbiło bank.

Korzystając z okazji warto również wspomnieć, że Super Mario Odyssey załapało się do pierwszej dziesiątki na liście najwyżej ocenianych gier w historii według serwisu Metacritic – średnia not przyznanych przez recenzentów wynosi obecnie 97% (wśród nich można znaleźć aż czterdzieści trzy „dziesiątki”), co stawia ów tytuł na równi z takimi pozycjami, jak Grand Theft Auto V, Super Mario Galaxy i Super Mario Galaxy 2.

Złośliwi mogą stwierdzić, że powodem tak wysokiej sprzedaży jest ograniczona biblioteka gier dostępnych na najnowszą konsolę Nintendo. Recenzje, o których szerzej pisaliśmy tutaj, a przede wszystkim nasza, czekająca na Was pod tym adresem, jednoznacznie sugerują, że deweloperzy odpowiedzialni za Super Mario Odyssey doskonale czują temat i wiedzą, czego oczekują od nich miłośnicy trójwymiarowych platformówek. A tych, jak zresztą widać, na świecie nie brakuje.

Super Mario Odyssey sprzedaje się niczym świeże bułeczki, co w połączeniu z niebywale wysokimi ocenami jednoznacznie świadczy o tym, że fani trójwymiarowych platformówek otrzymali prawdziwą perełkę. - Super Mario Odyssey to najszybciej sprzedająca się część serii w Stanach Zjednoczonych - wiadomość - 2017-11-02
Super Mario Odyssey sprzedaje się niczym świeże bułeczki, co w połączeniu z niebywale wysokimi ocenami jednoznacznie świadczy o tym, że fani trójwymiarowych platformówek otrzymali prawdziwą perełkę.

Super Mario Odyssey jest dostępne wyłącznie na konsoli Nintendo Switch – produkcja zadebiutowała 27 października.