Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2014, 09:35

autor: Góral

Sunset Overdrive ozłocone. Gra ukaże się pod koniec października

Studio Insomniac Games poinformowało, że gra akcji Sunset Overdrive uzyskała status gold, co oznacza, że deweloper wykonał swoją robotę w 100% i tytuł ukaże się zgodnie z planem, czyli 28 października (w Polsce trzy dni później) na konsoli Xbox One.

Studio Insomniac Games opublikowało powyższe, krótkie nagranie wideo, w ciekawy sposób oznajmiające, że gra Sunset Overdrive na konsole Xbox One otrzymała złoty status, czyli, że wszystkie prace nad nią zostały zakończone. Premiera produkcji została wyznaczona na 28 października (31 w Polsce) i raczej już nic nie przeszkodzi nowemu tytułowi twórców serii Ratchet & Clank w trafieniu na półki sklepowe. Sunset Overdrive można od jakiegoś czasu zamawiać w ramach pre-orderów u niektórych polskich sprzedawców (ich oferty znajdziecie w ramce z prawej strony). Gra trafi do naszego kraju w rodzimej wersji językowej (napisy) i sprzedawana będzie także w zestawie z konsolą Xbox One w białym kolorze.

Sunset Overdrive ozłocone. Gra ukaże się pod koniec października - ilustracja #1
Sunset Overdrive w skrócie:
  • Gatunek: gra akcji
  • Deweloper: Insomniac Games
  • Platformy sprzętowe: Xbox One
  • Polska data premiery: 31 października 2014 roku

W Sunset Overdrive trafimy do tytułowego miasteczka Sunset, w którym doszło do nietypowego wypadku. Podczas imprezy promującej napój energetyzujący OverCharge Delirium XT, wszyscy obecni na przyjęciu goście po skosztowaniu wspomnianego trunku zmutowali w ohydne stwory. Bestie w krótkim czasie opanowały miasto, a gracz, jako jeden z ocalałych, musi sobie jakoś radzić w nowym, niebezpiecznym otoczeniu.

Rozgrywka opiera się na sprawnym przemieszczaniu się po otwartej przestrzeni i eliminowaniu kolejnych napotkanych wrogów. Kierowana przez nas postać jest bardzo zwinna i potrafi wspinać się po budynkach, biegać po ścianach, czy też grindować na liniach wysokiego napięcia, a do walki używa rozmaitych, wymyślnych broni, w tym pukawki strzelającej wybuchowymi misiami.

Sunset Overdrive ozłocone. Gra ukaże się pod koniec października - ilustracja #2Za Sunset Overdrive odpowiada słynne studio Insomniac Games, założone w 1994 roku. Firma przez szereg lat kojarzona była z konsolami PlayStation, tworząc na urządzenia koncernu Sony takie serie gier jak Spyro, Ratchet & Clank i Resistance. Pierwszą multiplatformową produkcją studia było Fuse na PlayStation 3 i Xboksa 360, a najnowszy projekt ukaże się wyłącznie na Xboksie One.