Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2014, 09:35

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Sunset Overdrive ozłocone. Gra ukaże się pod koniec października

Studio Insomniac Games poinformowało, że gra akcji Sunset Overdrive uzyskała status gold, co oznacza, że deweloper wykonał swoją robotę w 100% i tytuł ukaże się zgodnie z planem, czyli 28 października (w Polsce trzy dni później) na konsoli Xbox One.

Studio Insomniac Games opublikowało powyższe, krótkie nagranie wideo, w ciekawy sposób oznajmiające, że gra Sunset Overdrive na konsole Xbox One otrzymała złoty status, czyli, że wszystkie prace nad nią zostały zakończone. Premiera produkcji została wyznaczona na 28 października (31 w Polsce) i raczej już nic nie przeszkodzi nowemu tytułowi twórców serii Ratchet & Clank w trafieniu na półki sklepowe. Sunset Overdrive można od jakiegoś czasu zamawiać w ramach pre-orderów u niektórych polskich sprzedawców (ich oferty znajdziecie w ramce z prawej strony). Gra trafi do naszego kraju w rodzimej wersji językowej (napisy) i sprzedawana będzie także w zestawie z konsolą Xbox One w białym kolorze.

Sunset Overdrive ozłocone. Gra ukaże się pod koniec października - ilustracja #1
Sunset Overdrive w skrócie:
  • Gatunek: gra akcji
  • Deweloper: Insomniac Games
  • Platformy sprzętowe: Xbox One
  • Polska data premiery: 31 października 2014 roku

W Sunset Overdrive trafimy do tytułowego miasteczka Sunset, w którym doszło do nietypowego wypadku. Podczas imprezy promującej napój energetyzujący OverCharge Delirium XT, wszyscy obecni na przyjęciu goście po skosztowaniu wspomnianego trunku zmutowali w ohydne stwory. Bestie w krótkim czasie opanowały miasto, a gracz, jako jeden z ocalałych, musi sobie jakoś radzić w nowym, niebezpiecznym otoczeniu.

Rozgrywka opiera się na sprawnym przemieszczaniu się po otwartej przestrzeni i eliminowaniu kolejnych napotkanych wrogów. Kierowana przez nas postać jest bardzo zwinna i potrafi wspinać się po budynkach, biegać po ścianach, czy też grindować na liniach wysokiego napięcia, a do walki używa rozmaitych, wymyślnych broni, w tym pukawki strzelającej wybuchowymi misiami.

Sunset Overdrive ozłocone. Gra ukaże się pod koniec października - ilustracja #2Za Sunset Overdrive odpowiada słynne studio Insomniac Games, założone w 1994 roku. Firma przez szereg lat kojarzona była z konsolami PlayStation, tworząc na urządzenia koncernu Sony takie serie gier jak Spyro, Ratchet & Clank i Resistance. Pierwszą multiplatformową produkcją studia było Fuse na PlayStation 3 i Xboksa 360, a najnowszy projekt ukaże się wyłącznie na Xboksie One.