Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2012, 16:11

autor: Kono

Sukces PlayStation Vita - sprzedano 1,2 miliona sztuk konsoli

Firma Sony poinformowła, że na całym świecie sprzedano 1,2 miliona egzemplarzy konsoli PlayStation Vita, a użytkownicy kupili ponad 2 miliony gier.

Sukces PlayStation Vita - sprzedano 1,2 miliona sztuk konsoli - ilustracja #1
W skrócie:
  • 1,2 miliona sprzedanych konsol
  • 2 miliony „softu”
  • Włodarze Sony są zadowoleni

Przedstawiciele firmy Sony poinformowali o bardzo dobrych wynikach wydanej niedawno przenośnej konsoli Playstation Vita. Mobilne urządzenie od dnia japońskiej premiery sprzedało się w nakładzie 1,2 miliona egzemplarzy na całym świecie, a użytkownicy kupili ponad 2 miliony gier.

Przypomnijmy, że konsola zadebiutowała 17 grudnia ubiegłego roku w Japonii i 22 lutego w Europie i Ameryce Północnej. Mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni do 19 lutego zdążyli zaopatrzyć się w 580 tysięcy sztuk Playstation Vita. Oznacza to, że pozostała część świata kupiła ponad 600 tysięcy egzemplarzy przenośnego urządzenia. Jeśli chodzi o sprzedaż oprogramowania, to w sumie (na Sony Entertainment Network i kartach pamięci) sprzedano ponad 2 miliony gier.

Zadowolenia nie skrywał Andrew House, prezes grupy Sony Computer Entertainment Inc., który powiedział:

Jesteśmy bardzo podekscytowani reakcją konsumentów i tempem, w jakim sprzedaje się PlayStation Vita. Rynki dobrze zareagowały i pokazały, że jest popyt na tego typu urządzenie[…]. Obecnie pracujemy z zewnętrznymi studiami deweloperskimi i wydawcami, aby utrzymać obecną passę i zapewnić pojawianie się najlepszych gier na PlayStation Vita w 2012 roku, odpowiadających gustom wszystkich graczy na całym świecie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.