Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2017, 17:03

autor: Góral

Styx: Shards of Darkness - udana kontynuacja jedynki, czyli poprawny sequel

W sieci zaczęły się pojawiać recenzje gry Styx: Shards of Darkness - kontynuacji skradanki sprzed kilku lat. Wynika z nich, że jest to udany sequel i dobra produkcja, ale nic poza tym.

Dziś odbyła się premiera gry Styx: Shards of Darkness na konsole Xbox One, PlayStation 4 i PC-ty. Informowaliśmy o tym rano, ale wtedy obowiązywało embargo na recenzje. Te zaczęły się już jednak pojawiać w popularnych serwisach internetowych. Choć produkcja nie zbiera rewelacyjnych opinii, to wygląda na to, że jeżeli podobała Wam się część pierwsza, to kontynuacja również powinna przypaść do gustu. Poniżej prezentujemy kilka wybranych tekstów, w tym i nasz.

Styx: Shards of Darkness - udana kontynuacja jedynki, czyli poprawny sequel - ilustracja #1

Wybrane recenzje gry Styx: Shards of Darkness:

Styx: Shards of Darkness w skrócie:
  • gra na konsole Xbox One, PlayStation 4 i komputery osobiste;
  • kontynuacja skradanki z 2014 roku;
  • zbiera pozytywne recenzje na poziomie 7 punktów.

Można powiedzieć, że przy Styx: Shards of Darkness ekipa Cyanide Studio poszła po linii najmniejszego oporu. Recenzenci często piszą bowiem o braku jakichś konkretniejszych zmian w stosunku do pierwszej części, a niektórzy nawet wymieniają te same wady, na które cierpiała poprzedniczka, np. słabą walkę.

Z drugiej strony Styx: Master of Shadows było naprawdę solidną skradanką i nie inaczej jest tym razem. Grę cechuje wysoki stopień trudności, wymuszający ostrożną rozgrywkę. Osoby preferujące rozwiązywanie wszystkich problemów siłą mogą mieć spory problem. Poziomy są lepiej zaprojektowane, grafika jest ładniejsza, Styx jest fajną postacią, a poza tym nauczył się on kilku nowych sztuczek.

Jak widać, oceny w większości przypadków krążą wokół 7, a obecna średnia w serwisie Metacritic (wersja PC) wynosi 74 punkty. Mogło więc być lepiej, ale postęp względem jedynki jest. Krótko pisząc, chyba warto zapamiętać sobie ten tytuł.

Styx: Shards of Darkness. - Styx: Shards of Darkness - udana kontynuacja jedynki, czyli poprawny sequel - wiadomość - 2017-03-15
Styx: Shards of Darkness.