Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2016, 14:23

Stuntfest nowym projektem autorów Next Car Game: Wreckfest i FlatOut

Znane z dwóch pierwszych odsłon cyklu FlatOut i gry Next Car Game: Wreckfest studio Bugbear Entertainment zapowiedziało nowy projekt, zatytułowany Stuntfest. Produkcja pozwoli graczom tworzyć własne szalone wyzwania kaskaderskie, które trzeba będzie zrealizować za pomocą samochodów oraz innych pojazdów.

Kilka godzin temu pisaliśmy o nadchodzącej konwersji Next Car Game: Wreckfest na konsole Xbox One i PlayStation 4. Okazuje się, że ten port nie jest jedynym projektem, nad którym pracuje studio Bugbear Entertainment. Zespół zapowiedział bowiem również nową grę zatytułowaną Stuntfest, która zapowiadana jest jako sandbox kaskaderski. Produkcja zmierza obecnie wyłącznie na pecety i jej wczesna wersja ma trafić do dystrybucji w Steam Early Access jesienią tego roku.

Wyzwania obejmą m.in. wrzucanie kaskaderów do gigantycznych mikserów. - Stuntfest nowym projektem autorów Next Car Game: Wreckfest i FlatOut - wiadomość - 2016-08-28
Wyzwania obejmą m.in. wrzucanie kaskaderów do gigantycznych mikserów.

Korzenie projektu sięgają poprzedniej gry studia, czyli Next Car Game: Wreckfest. W trakcie jej tworzenia autorzy udostępniali graczom wczesne dema technologiczne pokazujące możliwości silnika fizycznego. Wiele z nich zawierało kompletnie abstrakcyjne mapy, pozwalające wykonywać szalone ewolucje za pomocą samochodów. Potem postawiono na realistyczne trasy, ale zabawa, jaką oferowały te wczesne dema pozostała w pamięci autorów. Ponadto zespół tęsknił także za zwariowanymi kaskaderskimi minigierkami z dwóch pierwszych odsłon cyklu FlatOut. Ostatecznie deweloperzy postanowili połączyć te wszystkie pomysły i tak narodził się Stuntfest.

Gra ma być wielkim placem zabaw, w którym gracze otrzymają łatwy do obsługi edytor poziomów. Za jego pomocą będą tworzyli szalone tory i wyzwania, a następnie próbowali je zrealizować za pomocą samochodów oraz innych pojazdów, takich jak np. hulajnogi czy wózki z supermarketu. Nie zabraknie oczywiście opcji rozgrywki na cudzych mapach. Wszystkim tym rządzić będzie znany z Next Car Game: Wreckfest potężny silnik, symulujący fizykę obiektów oraz uszkodzenia pojazdów.

Autorzy nie traktują swojej gry poważnie, dlatego poziomy będziemy budowali z bardzo różnorodnych obiektów. Poza zwykłymi rampami i platformami wykorzystamy także np. gigantyczne muszle klozetowe, wielkie miksery czy potężne młoty. Do tego udostępniony zostanie bogaty wybór zasad i celów. Więc nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby nasza mapa wymagała np. takiego rozbicia auta, aby kierowca wyleciał przez przednią szybę i wpadł wprost do miksera.

Wszystkim tym będziemy mogli bawić się samotnie lub w trybie multiplayer. Warto wspomnieć, że Stuntfest zaoferuje pełną integrację ze Steam Workshop, co umożliwi graczom łatwe dzielenie się swoim kreacjami z resztą społeczności.

  1. Oficjalna strona gry