Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2015, 11:02

autor: Janusz "Arantasar" Guzowski

Studio Criterion Games ujawni nową grę na gamescomie?

Studio Criterion Games ogłosiło na swojej stronie internetowej, że w najbliższym czasie powinniśmy się spodziewać ujawnienia pewnych wyjątkowych informacji. Nie podano szczegółów, można jednak zakładać, że wiadomość będzie dotyczyła pokazywanej w trakcie tegorocznych targów E3 gry będącej pierwszoosobowym symulatorem sportów ekstremalnych.

Studio Criterion Games szykuje się do ogłoszenia wyjątkowej informacji. - Studio Criterion Games ujawni nową grę na Gamescomie? - wiadomość - 2015-07-13
Studio Criterion Games szykuje się do ogłoszenia wyjątkowej informacji.

Wieloletni producent studia Criterion Games, Pete Lake, ogłosił, że w najbliższym czasie powinniśmy spodziewać się ujawnienia pewnych wyjątkowych informacji. Wiadomość pojawiła się w zamieszczanych na oficjalnej stronie firmy krótkich wywiadach prezentujących sylwetki pracowników. Sama wypowiedź jest bardzo tajemnicza, co pozostawia sporo miejsca na spekulacje i domysły:

Pracuję nad paroma ściśle tajnymi rzeczami, o których nie mogę jeszcze mówić. Ale w najbliższym czasie ogłosimy coś niesamowitego!

Najbardziej prawdopodobna wydaje się oficjalna zapowiedź gry będącej pierwszoosobowym symulatorem sportów ekstremalnych. Prace nad nienazwaną jeszcze produkcją ogłoszono podczas tegorocznych targów E3 w Los Angeles. W trakcie swojej konferencji twórcy ujawnili, że w najnowszej produkcji inspirują się publikowanymi w serwisie YouTube filmami zamieszczanymi przez ludzi uprawiających niebezpieczne i ekscytujące sporty. W grze mają pojawić się nie tylko samochody i motocykle, ale również spadochrony, narty czy motorówki.

W ostatnim czasie na stronie studia pojawił się również materiał prezentujący kulisy codziennej pracy w firmie. Projektanci Bill Lane i Mark Bridges zdradzają w nim, że pracują obecnie nad grą, która nie będzie ograniczała się do jazdy po asfalcie, ale umożliwi też przemierzanie przestworzy czy zbiorników wodnych. W tle widać kilka ujęć z wczesnej fazy produkcji tytułu. Nie podano też żadnych dat, jednak dobrym miejscem do zapowiedzenia nowej gry będą bez wątpienia zbliżające się targi Gamescom, które odbędą się w dniach 5 – 9 sierpnia w niemieckiej Kolonii.

Criterion Games to istniejące od 1993 roku studio deweloperskie z siedzibą w brytyjskim mieście Guillford, znane przede wszystkim z serii Burnout. W 2004 roku firma została przejęta przez koncern Electronic Arts. Od czerwca 2012 roku Criterion odpowiada za wszystkie kolejne gry z serii Need for Speed.