Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2013, 13:55

autor: Hed

Stronghold Kingdoms wkrótce otrzyma polski świat

Stronghold Kingdoms wkrótce otrzyma polski świat z krainą zbudowaną na wzór mapy Polski. W ten sposób studio Firefly rozwija swoją grę, która cały czas utrzymuje się wśród najpopularniejszych tytułów free-to-play na Steamie.

Zbuduj zamek w Polsce – to propozycja twórców Stronghold Kingdoms. - Stronghold Kingdoms wkrótce otrzyma polski świat - wiadomość - 2013-03-14
Zbuduj zamek w Polsce – to propozycja twórców Stronghold Kingdoms.

Studio Firefly szykuje ciekawą atrakcję dla polskich fanów Stronghold Kingdoms, przeglądarkowej strategii free-to-play, która od roku mieści się w pierwszej trójce najpopularniejszych tytułów „darmowych” na Steamie. Od 4 kwietnia rozgrywkę będzie można prowadzić na polskim serwerze nazwanym „Świat 1”. Wraz z nim gra wzbogaci się o krainę opracowaną na wzór mapy Polski. W końcu otrzymamy okazję, aby wybudować i rozwijać zamek w swojskiej okolicy.

Wprowadzenie polskiego świata do Stronghold Kingdoms jest częścią szerszego planu rozwoju gry, jaki obrało studio Firefly. Deweloper podjął takie kroki, bo produkcja jest popularna i ma obecnie ponad półtora miliona zarejestrowanych użytkowników. Wcześniej w tym miesiącu studio udostępniło kilka dodatkowych wersji językowych swojej strategii. Wśród nich jest także polskie tłumaczenie. Miłośnicy budowania zamków z naszego kraju otrzymują więc pełne wsparcie.

Stronghold Kingdoms to sieciowe rozwinięcie lubianej serii strategicznej, które zadebiutowało w lutym ubiegłego roku. Rozgrywka polega na zarządzaniu królestwem, w tym tytułową twierdzą, oraz prowadzeniu walk z innymi graczami. Wersja gry free-to-play wzbogaciła się między innymi o karty zapewniające różne bonusy oraz system rankingów i statystyk. Zainteresowani mogą rozpocząć zabawę za darmo - Stronghold Kingdoms jest dostępny na oficjalnej stronie lub Steamie.

  1. Oficjalna strona gry Stronghold Kingdoms