Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 marca 2020, 13:25

autor: Froozyy

Streaming zamiast kin - pierwsze studio przerzuciło nowe filmy na VoD

Wytwórnia filmowa Universal Pictures ogłosiła, że jej najnowsze produkcje będą dostępne na najpopularniejszych platformach streamingowych ze względu na panującą pandemię koronawirusa i idące za tym zamykanie kin na całym świecie.

Streaming zamiast kin - pierwsze studio przerzuciło nowe filmy na VoD - ilustracja #1
Niewidzialnego człowieka obejrzymy na wybranych platformach VoD.

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że miniony weekend w amerykańskich kinach był najgorszym okresem pod względem przychodów od 25 lat. Powodem takiej sytuacji jest pandemia koronawirusa, przez którą sale kinowe w wielu państwach zostały zamknięte, a w pozostałych regionach widzowie z obawy przed chorobą po prostu zdecydowali się zostać w domach. Tym samym wytwórnia filmowa Universal Pictures, aby chociaż odrobinę zniwelować poniesione straty, zdecydowała się udostępnić swoje cztery najnowsze tytuły na najpopularniejszych platformach streamingowych (podajemy za serwisem Variety).

Amerykańscy użytkownicy platform VoD m.in. od Amazonu (Prime Video) i Apple (TV+) czy też telewizji kablowej od firmy Comcast w cenie 19,99 dolarów mogą wykupić 48-godzinny dostęp do najnowszych hitów - Niewidzialnego człowieka, Polowania, Emmy, a także – dopiero po kwietniowej premierze - Trolli 2. Produkcje mają się również pojawić w pozostałych regionach i będzie je można obejrzeć w podobnej cenie. Co więcej, podobna sytuacja spotkała także najnowszą polską premierę – Salę samobójców. Hejtera. 48-godzinny dostęp do filmu wykupicie od dzisiaj po 20:00 na platformie streamingowej player.pl (według portalu wirtualnemedia będzie on kosztował 25 zł).

Streaming zamiast kin - pierwsze studio przerzuciło nowe filmy na VoD - ilustracja #2
Skusicie się na najnowszą produkcję Jana Komasy?

Branża filmowa niewątpliwie odczuje skutki obecnie trwającej epidemii. Oprócz strat finansowych kin oraz wytwórni należy pamiętać, że spora część obecnie kręconych produkcji została wstrzymana, co może oznaczać przesunięcie ich daty premiery. Listę tych tytułów znajdziecie pod tym adresem.