Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 kwietnia 2022, 12:57

Strażnicy Galaktyki 3 pobili rekord w trakcie kręcenia

Strażnicy Galaktyki 3 trafią do Księgi Rekordów Guinessa. Nadchodząca produkcja Marvela pobiła wieloletni rekord.

Informację o pobiciu rekordu przekazał reżyser James Gunn za pośrednictwem swojego konta na Twitterze (via Screen Rant). Jak się okazuje, Strażnicy Galaktyki 3 mogą poszczycić się największą ilością makijażu nałożonego w trakcie prac nad produkcją kinową.

Właśnie dowiedziałem się od naszych makijażystów z Legacy Effects, że nasz film przekroczył rekord świata w kategorii „najwięcej akcesoriów do makijażu stworzonych na potrzeby jednej produkcji”. Brawo chłopaki!

Poprzedni rekord ustanowiony został 22 lata temu i aż do teraz należał do filmu Grinch: Świąt nie będzie z Jimem Carreyem w roli głównej. Trzeba jednak przyznać, że rekord ten w końcu musiał zostać pobity, a rozgrywająca się w głównej mierze w kosmosie produkcja była idealnym ku temu kandydatem.

Do przygotowania postaci Gamory, Nebuli czy też Draxa potrzebnych jest nawet kilka godzin nakładania makijażu. Zoe Saldana, odtwórczyni roli pierwszej z nich, niejednokrotnie przy użyciu mediów społecznościowych relacjonowała cały proces, a aktorka rzeczywiście występuje pomalowana na zielono przy użyciu specjalnej farby.

Strażnicy Galaktyki 3 zadebiutują na ekranach kin 5 maja 2023 roku. James Gunn jakiś czas temu zapowiedział, że nadchodzący film będzie końcem znanej nam drużyny.