Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2022, 23:23

Nowa, darmowa gra twórców StarCrafta 2 w akcji

Jedną z gier zaprezentowanych na PC Gaming Show 2022 był Stormgate, czyli nowy RTS od twórców StarCrafta 2. Zobaczyliśmy świeży trailer i mogliśmy wysłuchać wywiadu z jednym z deweloperów.

Stormgate, czyli RTS od Frost Giant Studios – założonego przez współtwórców m.in. StarCrafta 2 – był jedną z gier, które zachwyciły graczy podczas tegorocznego Summer Game Fest. Na PC Gaming Show 2022 zobaczyliśmy jej nowy trailer (poniżej), a także wysłuchaliśmy krótkiego wywiadu z reżyserem owej produkcji, Timem Mortenem.

Nie zdradził on zbyt wiele – dowiedzieliśmy się jednak, że w owej strategii czasu rzeczywistego nie zabraknie klasycznego dla gatunku trybu sieciowego 1 na 1, choć studio zamierza eksperymentować również z innymi wariantami zabawy, aby zachęcić do niej więcej graczy. W tym samym celu w ręce społeczności mają zostać oddane rozbudowane narzędzia moderskie, umożliwiające łatwe tworzenie i udostępnianie treści.

Dla przypomnienia dodam, że Stormgate powstaje na Unreal Engine 5 i będzie dystrybuowany w modelu free-to-play – nie uświadczymy w nim jednak ani mechanik pay-to-win, ani NFT. Beta-testy tytułu mają się rozpocząć w 2023 roku.

E3 2021