Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2013, 21:19

autor: Olek

Stick It to The Man! - miks platformówki i przygodówki zmierza na PS3 i PS Vita

Szwedzkie studio Zoink! ujawniło szczegóły swojego najnowszego projektu. Stick It to The Man! ma być pełnym absurdalnego humoru połączeniem platformówki oraz gry przygodowej. Produkcja jeszcze w tym roku powinna trafić na konsole PlayStation 3 i PlayStation Vita.

Ray - główny bohater gry Stick It to The Man! - Stick It to The Man! - miks platformówki i przygodówki zmierza na PS3 i PS Vita - wiadomość - 2013-06-04
Ray - główny bohater gry Stick It to The Man!
Stick It to The Man!
  1. gatunek: gra zręcznościowa (platformówka) / gra przygodowa
  2. producent: Zoink! Games
  3. wydawca: Sony Computer Entertainment
  4. termin premiery: 2013 r.
  5. platformy sprzętowe: PlayStation 3, PlayStation Vita

Na oficjalnym blogu PlayStation pojawiła się zapowiedź Stick It to The Man! Garść szczegółów na temat powstającej gry wyjawił Klaus Lyngeled ze studia Zoink!. Opublikowany zwiastun produkcji pozwala wierzyć, że szykuje się godny następca Psychonauts.

Akcja Stick It to The Man! toczyć się będzie w świecie tekturowych wycinanek. Wskutek wypadku główny bohater – Ray zapada w śpiączkę. Po wybudzeniu odkrywa, że coś przykleiło się do jego głowy. Przypominająca długą na 16 stóp nić makaronu spaghetti, różowa macka pozwala mu odczytywać myśli innych, a także „przeklejać” je pomiędzy osobami. Jakby tego było mało, heros ścigany jest przez agentów i tajemniczego jegomościa zwanego The Man.

Z wyjaśnień udzielonych przez Lyngeleda wynika, że w grze pojawi się ponad 100 bohaterów niezależnych (m.in. mafijny don tańczący disco, łysiejący Yeti i strażnik szpitala psychiatrycznego z rozszczepioną osobowością), a dzięki aktywowaniu trybu mega-pulsating-brain-mode można będzie odczytać i „przykleić się” do najbardziej skrytych myśli każdej postaci na ekranie.

Za dialogi grze odpowiada Ryan North, scenarzysta serialu animowanego Adventure Time. Można więc spodziewać się solidnej porcji absurdalnego humoru. Według zapewnień twórców, Stick It to The Man! potrzebuje kilku miesięcy na doszlifowanie, w tym nagrania przeszło 10 godzin dubbingu. Tytuł powinien jednak jeszcze w tym roku zawitać na konsole PlayStation 3 i PlayStation Vita.

  1. Facebookowy profil gry Stick It to The Man!