Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2021, 17:35

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Największe premiery czerwca na Steamie; jest polski akcent

Steam opublikował listę największych premier czerwca. Warto rzucić okiem, które tytuły z tych najpopularniejszych Wam umknęły. Zwracamy w związku z tym uwagę na parę najciekawszych pozycji.

Coroczna letnia wyprzedaż na Steamie jakiś czas temu dobiegła końca. Teraz Valve opublikowało listę największych premier czerwca, a wśród nich nie zabrakło wielu perełek oraz polskiego akcentu. Kilka najciekawszych i najpopularniejszych pozycji przedstawiamy poniżej.

Guilty Gear: Strive

Największe premiery czerwca na Steamie; jest polski akcent - ilustracja #1

Guilty Gear: Strive to kolejna, siódma już odsłona serii zapoczątkowanej w 1998 roku. Za tytuł odpowiada – tak jak poprzednio – Arc System Works. Produkcja jest klasyczną bijatyką 2,5D, w której pary wojowników walczą ze sobą na różnorodnych arenach. Strive kontynuuje historię konfliktu pomiędzy protagonistą serii Solem Badguyem a jego przeciwnikiem, Asuką R. Kreutzem. Od dnia swojej premiery, 11 czerwca, gra zbiera na Steamie „bardzo pozytywne” recenzje, a jest ich już ponad dziewięć tysięcy.

  1. Guilty Gear: Strive na Steamie

Ender Lilies: Quietus of the Knights

Największe premiery czerwca na Steamie; jest polski akcent - ilustracja #2

Platformowa gra akcji typu metroidvania z elementami RPG. Tytuł to efekt współpracy zespołów ze studiów Live Wire i adglobe. Grafika utrzymana jest w mangowej, mrocznej konwencji. Podczas przygody w Ender Lilies trafiamy do Królestwa Końca, które eksplorujemy jako Lily – kapłanka, którą dotknęła amnezja. Ten fantastyczny świat został spustoszony przez śmiercionośny deszcz, zmieniający wszystkie żywe istoty w krwiożercze monstra. Produkcja zadebiutowała 21 czerwca i niemal osiem tysięcy użytkowników Steama zdążyło ocenić ją „bardzo pozytywnie”.

  1. Ender Lilies: Quietus of Knights na Steamie

Sniper: Ghost Warrior Contracts 2

Największe premiery czerwca na Steamie; jest polski akcent - ilustracja #3

W czerwcu również Polacy mogli cieszyć się z dobrze wykonanej roboty. Wśród największych premier czerwca na Steamie znalazł się Sniper: Ghost Warrior Contracts 2. To kolejna część cyklu pierwszoosobowych strzelanek, za który odpowiada polska stajnia CI Games. Tym razem tytuł zabiera nas na Bliski Wschód, konkretniej zaś na libańsko-syryjskie pogranicze, by bohater pomógł obalić panujący tam reżim, który dąży do wywołania wojny w regionie. Rozgrywka toczy się na pięciu rozbudowanych mapach, a każdy z kilku głównych celów może zostać wyeliminowany na wiele sposobów. Obecnie gra jest przeceniona o 25 proc., warto więc spieszyć się z ewentualnym zakupem.

  1. Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 na Steamie

Going Medieval

Największe premiery czerwca na Steamie; jest polski akcent - ilustracja #4

Going Medieval to niezależna gra strategiczna, w której naszym celem jest budowa średniowiecznej wioski oraz późniejszy nadzór nad jej mieszkańcami i zaspokajanie ich potrzeb. Przy tym produkcja nie podchodzi sztampowo do gracza i nie rzuca nas w wir zdarzeń jako niewidzialną siłę. Przed rozpoczęciem rozgrywki tworzymy konkretnego bohatera, a kreator pozwala na wybór wyglądu, płci, a także paru cech postaci. Akcja Going Medieval jest umiejscowiona w alternatywnej wersji XIV wieku w Europie, zaraz po epidemii czarnej śmierci. W tym uniwersum wspomniana plaga zabiła niemal 95 proc. ludności kontynentu, a naszym zadaniem jest jego odbudowa. Aktualnie gra znajduje się we wczesnym dostępie i jest przeceniona o 10 proc.

  1. Going Medieval na Steamie

Scarlet Nexus

Największe premiery czerwca na Steamie; jest polski akcent - ilustracja #5

Tym razem mamy do czynienia z jRPG akcji, które osadzone jest w futurystycznym mieście New Himuka. To miejsce, w którym nowoczesna technologia zderza się z przeróżnymi mocami psionicznymi. Gracz ma do wyboru dwie grywalne postacie: dziewczynę Kasane Randall bądź chłopaka – Yuito Sumeragiego. Zabawa – klasycznie dla gatunku – polega na eksploracji lokacji, wykonywaniu zadań, rozwijaniu bohatera i odkrywaniu wątku fabularnego. Za opracowanie i wydanie tytułu odpowiada japońska firma Bandai Namco Entertainment. Scarlet Nexus ma na Steamie ponad cztery tysiące recenzji i są one „bardzo pozytywne”.

  1. Scarlet Nexus na Steamie

Griftlands

Największe premiery czerwca na Steamie; jest polski akcent - ilustracja #6

Twórcy Don’t Starve czy Oxygen Not Included – studio Klei Entertainment – powracają z kolejną bardzo udaną produkcją. Griftlands to połączenie gry karcianej, RPG i roguelike’a w postapokaliptycznym uniwersum. Świat gry zamieszkały jest przez wiele różnych ras i pełen niebezpieczeństw, a nasz cel podczas podróży przez niegościnne krainy to zdobycie fortuny. Rozgrywka polega na wykonywaniu zadań, które najczęściej sprowadzają się do rozstrzygania wymagających starć bądź sytuacji lub rozwiązywania zagadek. Warto dodać, że tytuł stawia na losowość – podczas każdego podejścia otrzymujemy inny zestaw misji do realizacji. Griftlands jest najlepiej ocenianą grą w zestawieniu, bo przy ponad dziewięciu tys. recenzji są one „przytłaczająco pozytywne”.

  1. Griftlands na Steamie

Natomiast wśród tytułów darmowych, które zadebiutowały w sklepie Valve w ubiegłym miesiącu, warto wymienić przede wszystkim survivalowy roguelike Muck, który oferuje rozgrywkę dla wielu graczy i zbiera świetne recenzje.

Pełną listę dwudziestu największych premier czerwca na Steamie znajdziecie tutaj.

  1. Steam Deck daje radę; Valve nie znalazło gry, z którą konsola by sobie nie poradziła
  2. Steam Next Fest już w październiku; kolejny festiwal dem gier nadchodzi