Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2016, 09:34

autor: Entelarmer

Start otwartej bety Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - First Assault

Studio Nexon rozpoczęło otwartą betę gry Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - First Assault. Od teraz z taktycznym shooterem na licencji ikony cyberpunku można zapoznać się za darmo poprzez platformę Steam lub oficjalną stronę twórców.

Pod koniec zeszłego roku rozpoczęła się zamknięta beta Ghost In the Shell: Stand Alone Complex – First Assault – sieciowego shootera na licencji kultowej marki Ghost In the Shell (a dokładniej – serialu anime Ghost In the Shell: Stand Alone Complex). Nieco później gra zadebiutowała w ramach Wczesnego Dostępu na platformie Steam, przy czym była to usługa skierowana do nabywców jednego z pakietów bądź szczęśliwych wybrańców, którzy zapisali się na listę oczekujących na oficjalnej stronie gry. Teraz jednak rozpoczęły się otwarte beta-testy gry, udostępnione za darmo dla wszystkich zainteresowanych poprzez Steama bądź stronę studia.

Jednocześnie pojawiła się spora aktualizacja gry, dodająca m.in. nowy tryb Ghost Assault w wersji alfa, nową postać (Kuro), mapy oraz bronie, jak również zmiany balansujące rozgrywkę i dodatkowe skórki postaci. Te ostatnie wraz z nowymi spluwami wchodzą w skład czterech dodanych pakietów zawartości (tzw. Crates).

Ghost in the Shell to kultowa manga autorstwa Masamune Shirowa, rozpoczęta w 1989 roku, która stała się podstawą dla równie legendarnego filmu z 1995 roku. We wszystkich powiązanych z marką produkcjach główną bohaterką jest Motoko Kusanagi, dowódca organizacji Sekcja 9 oraz niemal stuprocentowy cyborg. Manga oraz powiązane z nią dzieła pokazują świat, w którym wielu ludzi zostało cybernetycznie ulepszonych, co daje im nadludzkie możliwości, lecz czyni ich podatnymi na ataki hakerów. Ghost in the Shell z miejsca stało się z jednym z najważniejszych dzieł cyberpunku – filmowa adaptacja zainspirowała m.in. siostry Wachowskie, autorki trylogii Matrix.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.