Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 lutego 2021, 14:13

autor: Adrian Werner

Twórca Battlestar Galactica chce opracować serial Star Wars

Ronald D. Moore, czyli twórca rebootu Battlestar Galactica, ma w planach opracowanie serialu w realiach Star Wars dla Disney+. Szanse na to są spore, gdyż producent już tworzy dla tego serwisu jeden projekt.

Amerykański scenarzysta i producent Ronald D. Moore to prawdziwy weteran seriali science-fiction, mający na koncie takie produkcje, jak For All Mankind, Star Trek:Deep Space Nine czy reboot marki Battlestar Galactica. W wywiadzie dla serwisu The Hollywood Reporter twórca przyznał, że ma nadzieję, iż w przyszłości dołączy do nich pozycja serwisu Disney+ osadzona w realiach Gwiezdnych wojen. Smaczku całej sprawie dodaje to, że dekadę temu Moore pracował już nad serialem Star Wars: Underworld, ale ostatecznie projekt został porzucony.

Nie są to tylko marzenia producenta. Niedawno podpisał on kontrakt ze studiem 20th Television, które jest własnością firmy Disney. Pierwszym owocem tej umowy jest serial bazujący na powieści The Swiss Family Robinson, który trafi do serwisu Disney+.

Ronald D. Moore przyznaje, że ma wiele pomysłów związanych z Gwiezdnymi wojnami, ale na razie nie próbował ich zrealizować, gdyż obecnie w produkcji znajduje się tak dużo nowych seriali z tej marki, że producent woli poczekać na swoją szansę, aż sytuacja trochę się uspokoi.

Moore pracował nas serialem Star Wars dla stacji ABC. Ostatecznie nie został on skierowany do realizacji, ale twórca ciepło wspomina ten projekt. Zwłaszcza dużo frajdy miało mu sprawiać pisanie kwestii dialogowych Dartha Vadera. Dlatego chce powrócić do tej marki. Po prostu nie będzie to pierwszy projekt, który opracuje dla serwisu Disney+, ale ma nadzieję, że włodarze w przyszłości pozwolą mu stworzyć własne serialowe Gwiezdne wojny.

Warto dodać, że kontrakt z 20th Television nie wymusza na producencie porzucenia już istniejących projektów dla innych studiów. Dlatego wciąż będzie zajmował się For the Mankind dla Apple TV+ oraz pomagał przy serialu Outlander stacji Starz. W przypadku tej ostatniej marki rozważany jest obecnie zarówno siódmy sezon, jak i spin-off.

  1. Star Wars – strona oficjalna