Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2018, 09:17

autor: Adrian Werner

Star Wars od EA Canada będzie miało otwarty świat i elementy sieciowe?

Pojawiły się przesłanki, że produkcja w realiach Gwiezdnych wojen, nad którą pracuje studio EA Canada, będzie grą z otwartym światem i elementami sieciowymi. To właśnie temu zespołowi przekazano projekt zamkniętego Visceral Games.

Wygląda na to, że nowi deweloperzy zamierzają pójść w innym kierunku niż studio Visceral Games. - Star Wars od EA Canada będzie miało otwarty świat i elementy sieciowe? - wiadomość - 2018-03-24
Wygląda na to, że nowi deweloperzy zamierzają pójść w innym kierunku niż studio Visceral Games.

W październiku zeszłego roku firma Electronic Arts zamknęła znany z serii Dead Space zespół Visceral Games. Deweloper pracował wtedy nad grą akcji osadzoną w uniwersum Gwiezdnych wojen, ale wydawca zastrzegł, że nie oznacza to wcale końca tego projektu. Zamiast tego podjęto decyzję o jego przekazaniu ekipie EA Canada. Teraz wreszcie pojawiły się pierwsze informacje sugerujące, co może z tego wyniknąć.

Źródłem tych doniesień jest oferta pracy. Możemy się z niej dowiedzieć, że Electronic Arts szuka kandydatów na stanowisko głównego inżyniera elementów sieciowych w grze z otwartym światem osadzonej w uniwersum Gwiezdnych wojen. Jako miejsce zatrudnienia podano miasto Burnaby, w którym zlokalizowana jest siedziba EA Canada.

Ciekawi nas, ile elementów Ragtag, bo taki tytuł roboczy nosiła gra studia Visceral Games, zobaczymy w projekcie EA Canada. - Star Wars od EA Canada będzie miało otwarty świat i elementy sieciowe? - wiadomość - 2018-03-24
Ciekawi nas, ile elementów Ragtag, bo taki tytuł roboczy nosiła gra studia Visceral Games, zobaczymy w projekcie EA Canada.

Te doniesienia są bardzo ciekawe, gdyż projekt, nad którym pracowało Visceral Games, był liniową grą akcji o mocno filmowym charakterze. Najnowsze informacje sugerują, że produkcja przeszła gruntowną metamorfozę. Zapewne więc EA Canada wykorzystało przygotowane przez swoich poprzedników materiały graficzne oraz niektóre rozwiązania dotyczące mechanizmów rozgrywki do opracowania czegoś nowego.

Postawienie na grę z otwartym światem wydaje się zresztą dobrym ruchem dla Electronic Arts. Wiemy, że powstanie Star Wars: Battlefront III jest praktycznie nieuniknione i gra na pewno skupi się na trybie sieciowym, któremu w najlepszym przypadku towarzyszyć będzie skromna kampania. Równolegle znane z cyklu Titanfall studio Respawn Entertainment pracuje nad własną produkcją w realiach Gwiezdnych wojen, ale dotychczasowe doświadczenie tych deweloperów nie sugeruje, że będzie to tytuł z otwartym światem. Dlatego gra EA Canada stanowiłaby ciekawe uzupełnienie oferty Electronic Arts.

  1. Oficjalna strona Electronic Arts