Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2018, 10:45

autor: Adrian Werner

Star Wars od autorów serii Titanfall ukaże się do kwietnia 2020 roku

Firma Electronic Arts poinformowała, że gra na licencji Gwiezdnych wojen od autorów serii Titanfall zadebiutuje przed kwietniem 2020 roku.

O następnym projekcie studia Respawn Entertainment nie wiemy praktycznie nic. - Star Wars od autorów serii Titanfall ukażą się do kwietnia 2020 roku - wiadomość - 2018-01-31
O następnym projekcie studia Respawn Entertainment nie wiemy praktycznie nic.

Już od pewnego czasu wiemy, że znany z cyklu Titanfall zespół Respawn Entertainment pracuje nad grą osadzoną w uniwersum Gwiezdnych wojen. Na ujawnienie projektu przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać, ale teraz przynajmniej dowiedzieliśmy się, kiedy ma trafić na rynek. Podczas konferencji poświęconej wynikom finansowym firmy Electronic Arts przedstawiciel wydawcy poinformował, że produkcja powinna zadebiutować przed kwietniem 2020 roku.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku studio Respawn Entertainment zostało wykupione przez Electronic Arts za 315 mln dolarów w gotówce oraz akcjach. Na razie o projekcie zespołu bazującym na licencji Gwiezdnych wojen nie wiemy praktycznie nic. Z niecierpliwością czekamy więc na jego ujawnienie, zwłaszcza że poprzednia gra zespołu, czyli Titanfall 2, okazała się jednym z najciekawszych FPS-ów 2016 roku, oferując nie tylko dopracowany multiplayer, ale również zaskakująco dobrą kampanię.

Po wyśmienitym Titanfall 2 z niecierpliwością wypatrujemy kolejnego projektu studia Respawn Entertainment. - Star Wars od autorów serii Titanfall ukażą się do kwietnia 2020 roku - wiadomość - 2018-01-31
Po wyśmienitym Titanfall 2 z niecierpliwością wypatrujemy kolejnego projektu studia Respawn Entertainment.

Electronic Arts nabyło w 2013 roku licencję na tworzenie gier osadzonych w uniwersum Gwiezdnych wojen. Pomimo popularności tej marki, do tej pory wydawca nie eksploatował jej zbyt intensywnie, ograniczając się głównie do małych projektów mobilnych. Z wysokobudżetowych produkcji ukazały się jedynie dwie części Star Wars: Batttlefront, co jak na prawie pięć lat nie jest imponującym osiągnięciem.

Do niedawna nad grą osadzoną w tym uniwersum pracował znany z serii Dead Space zespół Visceral Gaems, ale studio to zostało w zamknięte w październiku ubiegłego roku. Projekt przekazano ekipie EA Vancouver, ale nie wiemy, czy ostatecznie cokolwiek z tego wyniknie.

  1. Oficjalna strona studia Respawn Entertainment
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.