Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 lutego 2021, 15:31

autor: Karol Laska

Walka Obi-Wana i Vadera w serialu ustanowi nowy rekord Star Wars

Walka Obi-Wana Kenobiego oraz Dartha Vadera w nadchodzącym serialu w uniwersum Star Wars będzie już trzecim takim pojedynkiem w historii aktorskich filmów i seriali. Jest jednak parę „ale”.

W grudniu informowaliśmy o tym, że w serialu Disneya o Obi-Wanie Kenobim wystąpi również Darth Vader, do którego roli powróci Hayden Christensen. Wiadomość ta wzbudziła w fanach wiele pozytywnych emocji, ponieważ perspektywa zobaczenia, nawet na małym ekranie, tak kultowej postaci zawsze jest mile widziana. Twórcy postanowili po kilku dniach od tego ogłoszenia jeszcze bardziej podgrzać atmosferę i zapowiedzieli, że dojdzie pomiędzy dwoma wyżej wspomnianymi bohaterami do kolejnego epickiego pojedynku.

Serwis Screen Rant przeprowadził w związku z tym ciekawą analizę, z której wynika, że nadchodząca walka Kenobiego ze Skywalkerem po Ciemnej Stronie Mocy będzie już trzecią w historii aktorskich filmów i seriali stoczonąw w trzech różnych produkcjach, bijąc tym samym rekord, który wcześniej był dzielony z takimi pojedynkami jak Luke’a Skywalkera ze swoim ojcem. Kylo Ren i Rey również walczyli ze sobą tyle razy, ale na przestrzeni dwóch dzieł.

Oczywiście, nie wliczamy w to wszystkich animacji w uniwersum Star Wars, ponieważ na ich podstawie można łatwo zauważyć, że liczba trzech starć pomiędzy dwoma postaciami została już dawno przekroczona przez potyczki pokroju Obi-Wana z Darthem Maulem czy Anakina z hrabią Dooku. Wszystko to za sprawą Gwiezdnych wojen: Wojen klonów oraz Star Wars: Rebeliantów.

Ponadto należy pamiętać, że może i będzie to trzecia walka Obi-Wana z Vaderem w produkcjach aktorskich, ale dopiero druga dla Ewana McGregora oraz Haydena Christensena. Pierwsze starcie na miecze świetlne odbyło się jeszcze w oryginalnej trylogii, a konkretnie w pierwszej pod względem daty premiery części o podtytule Nowa nadzieja. Wtedy to w rolę Bena Kenobiego wcielił się Alec Guinness, a Vaderem był David Prowse.

Prace nad Obi-Wanem Kenobim niedługo się rozpoczną. Nie wiemy jeszcze, kiedy produkcja pojawi się na platformie Disney+.