Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 listopada 2022, 14:43

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Star Wars z nowymi projektami na horyzoncie? Ponoć istnieje 5-letni plan

Wedle najnowszych doniesień, władze Lucasfilm mają opracowany 5-letni plan rozwoju uniwersum Gwiezdnych wojen. Niestety, wygląda na to, że miłośnicy Star Wars nie otrzymają żadnej pełnometrażowej produkcji przynajmniej do 2025 roku.

Źrodło fot. Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie, J.J. Abrams, Lucasfilm, 2019
i

Jesteście spragnieni wielkich kinowych widowisk z uniwersum Gwiezdnych wojen? Jeśli tak to musicie się uzbroić w jeszcze trochę cierpliwości. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami dziennikarza Jeffa Sneidera, fani Star Wars pierwszy pełnometrażowy film zobaczą prawdopodobnie nie wcześniej niż w 2025 roku.

Z pewnością nie jest to informacja, jaką miłośnicy franczyzy chcieliby usłyszeć, ale pozytywnie nastraja sam fakt, że władze Lucasfilm po trzech latach stagnacji (od premiery Skywalker. Odrodzenie) mocno zabrały się za opracowanie szczegółowego planu działania. Jak twierdzi Sneider (via John Roch), solidna lista projektów może być już gotowa.

Myślę, że w Lucasfilm jest wiele rzeczy, którymi można się ekscytować... Ale jeśli chodzi o Gwiezdne wojny, to wierzę, iż była to świadoma decyzja, by na jakiś czas przestawić się na telewizję, rozwijając Disney+, i opowiedzieć kilka różnych historii. Ale myślę, że... fani muszą być oczywiście cierpliwi, bo nie zobaczymy żadnego filmu do 2025 roku. Ale z tego co rozumiem, Kathleen ma zaplanowane następne pięć lat. Mają swoje plany na rok 2026 i 2027. Tylko jeszcze nie wiemy, co to jest – mówi Sneider.

Co prawda już jakiś czas temu szumnie ogłaszano kilka większych projektów z galaktycznego uniwersum (w tym Eskadra Łotrów, która miała mieć premierę w 2023 roku), jednak póki co nie otrzymaliśmy żadnych nowych informacji na temat postępu prac nad filmami. Z kolei ostatnie plotki mówią, że to właśnie ustępujący ze stanowiska prezes Disneya, Bob Chapek, blokował kinowe produkcje Gwiezdnych wojen. Być może jego odejście stało się motorem napędowym do podjęcia konkretnych kroków.

Przypomnijmy również medialne doniesienia jakoby szefowa Lucasfilm, Kathleen Kennedy, również była, kolokwialnie mówiąc, na wylocie z firmy. Nie wiadomo zatem, czy ten 5-letni plan studia w ogóle dojdzie do skutku, jeśli wspomniane doniesienia się sprawdzą.

Na koniec należy podkreślić, że powyższe informacje nie zostały w żaden sposób oficjalnie potwierdzone. Warto zatem poczekać na ewentualne oświadczenie ze strony przedstawicieli Lucasfilm.

Disney+ kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej